wawainfo.pl > Dzielnice > Ursynów w budowie. Duże utrudnienia na drodze
Zosia Wierzcholska
Zosia Wierzcholska 19.03.2022 03:28

Ursynów w budowie. Duże utrudnienia na drodze

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Początek wakacji rozpoczął w stolicy serię generalnych remontów. Na pierwszy ogień poszedł Ursynów. Utrudnienia w ruchu będą trwały prawie dwa tygodnie.

Trwa budowa Południowej Obwodnicy Warszawy, czyli drogi ekspresowej S2.

W czwartek rano (01.07) rozpoczęto kolejny etap prac na ul. Płaskowickiej. Od 1 lipca nie będzie można pojechać od al. KEN w kierunku ul. Rosoła.

Ostatni etap

Od czwartku 1 lipca, zostanie wyłączony z ruchu odcinek ul. Płaskowickiej od al. KEN na długości ok. 50 m po stronie południowej, tj. w kierunku ul. Rosoła.

Tym samym nie będzie możliwy zjazd z ronda na skrzyżowaniu ul. Płaskowickiej i al. KEN w kierunku ul. Rosoła.

Objazd zamkniętego odcinka prowadzić będzie ul. Gandhi, Cynamonową do ul. Lanciego lub ul. Wąwozową, al. KEN, ul. Belgradzką do ul. Lanciego. To nie koniec zmian w ruchu - tydzień później, 8 lipca o godzinie 22:00 rozpocznie się asfaltowanie skrzyżowania ul. Płaskowickiej z al. KEN, a rondo Krahelskiej zostanie w całości zamknięte.

Objazdy prowadzić będą do ul. Gandhi, ul. Pileckiego lub ul. Dereniową do ul. Płaskowickiej lub ul. Rosoła do ul. Belgradzkiej.

Jak podaje Ratusz, "w każdym momencie prowadzenia prac utrzymany zostanie ruch na trzech z czterech przejść dla pieszych w rejonie ronda. Jednak mogą się one zmieniać wraz z postępem prac."

Prace związane z asfaltowaniem ronda potrwają do poniedziałkowego poranka 12 lipca. Inwestycja obejęła budowę trasy z dwoma jezdniami po trzy pasy ruchu i o długości 18,5 km na odcinku od węzła „Puławska” do węzła „Lubelska”. W jej ramach wybudowane zostały m.in. tunel pod Ursynowem, most przez Wisłę i kilka innych węzłów drogowych.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl, infoulice.um.warszawa.pl

zdjęcie główne: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Powiązane