Wpis Trzaskowskiego hitem internetu. Tłumaczy się z paska w TVP Info

Autor Kamil Matuszak - 9 Lutego 2021
Rafał TrzaskowskiŹródło: Jakub Kaminski/East News

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski skomentował ostatnie doniesienia telewizji publicznej, jakoby miasto nie radziło sobie ze śnieżycą i niekorzystnymi warunkami pogodowymi. TVP Info przez cały poniedziałek oskarżało władze stolicy o paraliż komunikacyjny. Do ilustracji użyto śnieżycę na drodze ... zarządzanej przez rząd.

TVP Info kontra Trzaskowski

"Warszawa w stanie awaryjnym" czy "W mieście nie ma gospodarza" to nagłówki które w poniedziałek pojawiły się w TVP Info.- To kolejny przykład standardowej manipulacji TVP Info - skomentował te informacje Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy.

Oczywiste jest, że po tak nagłej zmianie pogody, a także utrudnieniach na drogach, to co dzieje się w tym czasie w stolicy stanie się głównym tematem wielu artykułów i rozmów.

W TVP Info również informowano o śnieżycy. Stacja jednak w tym kontekście skupiła się na prezydencie Warszawy - Rafale Trzaskowskim.

Co pokazała TVP?

Najlepszym przykładem tego, jak działa TVP Info był materiał o utrudnieniach na stołecznych drogach. W raporcie z ulic opatrzonym paskiem "Trzaskowski nie radzi sobie ze śniegiem", w którym kierowcy skarżyli się na tempo poruszania się po warszawskich ulicach, pokazywano wideo z drogi ekspresowej S8, widzianej z perspektywy ul. Powązkowskiej.

Mazowsze: alarm przeciwpowodziowy w Płocku. Zalane bulwary, mieszkańcy układają worki z piaskiemMazowsze: alarm przeciwpowodziowy w Płocku. Zalane bulwary, mieszkańcy układają worki z piaskiemCzytaj dalej

Za odśnieżanie tej trasy odpowiedzialna jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, która podlega rządowi, a nie stołecznemu samorządowi.

- Oto i kolejny przykład standardowej manipulacji TVP Info. Naprawdę, więcej dobrego będzie, jak zaapelujecie do kierowców o ostrożność, serio. Tymczasem my pracujemy dalej - skomentował na Twitterze prezydent Warszawy.

Jego wpis w mediach społecznościowych stał się hitem internetu.

Atak zimy

Poniedziałek przyniósł w Warszawie spore opady śniegu, który prószył przez cały dzień i który utrudniał poruszanie się po mieście. Wiedzieliśmy, że nad Warszawę nadciąga załamanie pogody - przez to rankiem poruszanie się po mieście było trudne. Rano termometry nadal wskazywały -10 stopni, a uczucie chłodu potęgował padający śnieg oraz nieprzyjemnie zaciągający wiatr.

Oświadczenie prezydenta Warszawy

Około godziny 15:00 Rafał Trzaskowski wydał oświadczenie, w którym zapewniał, że służby pracują nieprzerwanie i bez wytchnienia, by poradzić sobie z opadami śniegu, a także doprowadzić do przejezdności większości miejskich dróg.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, tvp.info
zdjęcie główne: eastnews.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News