wawainfo.pl
Rafał Trzaskowski

facebook

Krótkie oświadczenie Trzaskowskiego: na ulice wyjechały wszystkie pługosolarki

8 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Prezydent Warszawy przed godziną 15 wydał oświadczenie w sprawie sytuacji na ulicach w Warszawie. Rafał Trzaskowski zaapelował o korzystanie z komunikacji miejskiej. Podkreślił też, że od 4.30 służby miejskie cały czas odśnieżają i posypują chodniki i uli

Atak zimy

Rafał Trzaskowski za pomocą Facebooka odniósł się do aktualnej sytuacji pogodowej w stolicy. Podkreślił, że w związku z atakiem zimy w Warszawie o godzinie 12 zebrał się sztab kryzysowy.- Cały czas pracujemy. W mediach społecznościowych informujemy o tym co się dzieje - powiedział prezydent i zapewnił, że służby miejskie robią wszystko, by drogi w Warszawie były przejezdne.

- Na ulicach jest 300 pługosolarek. Wszystkie samochody, które są w dyspozycji będą jeździć po całym mieście. Staramy się opanować sytuację. Potem będą dwa dni przerwy, ale później znowu będą opady w środę i czwartek - dodał.

Trzaskowski w swoim wystąpieniu zaapelował, by mieszkańcy korzystali z komunikacji miejskiej. Zwrócił się też do kierowców, którzy nie zmienili opon na zimowe - poprosił ich, by nie wyjeżdżali na ulice.

Zobacz, co powiedział prezydent:

A tak wygląda sytuacja na drogach w stolicy:

Paraliż komunikacyjny

Od rana na wawainfo.pl informujemy o ataku zimy, który sparaliżował ruch w mieście. Co prawda na ulice wyjechały wszystkie dostępne odśnieżarki i posypywarki, ale opady są tak intensywne, że drogi po chwili znów są białe. Podobna sytuacja jest na chodnikach.

Kierowcy muszą dostosować się do złych warunków drogowych. Samochody jeżdżą powoli, a z powodu złej pogody tworzą się korki. Największy zator utworzył się na trasie S8 nad ranem, gdzie po kolizji zablokowane były dwa pasy ruchu.

Pogoda sparaliżowała też ruch pociągów, autobusów i tramwajów. "Ze względu na warunki atmosferyczne i spowolniony ruch uliczny mogą mieć miejsce opóźnienia w kursowaniu pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego" - czytamy w komunikacie na stronie wtp.waw.pl. Z relacji pasażerów, z którymi rozmawialiśmy wynika, że niektóre autobusy opóźnione są nawet o 45 minut.

Ostrzeżenia

W poniedziałek w całej Polsce, Warszawie i na Mazowszu obowiązują alerty I stopnia wydane przez IMGW. "Przewiduje się zawieje i zamiecie śnieżne spowodowane przez opady śniegu oraz wschodni wiatr o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 60 km/h." - podał instytut.

Synoptycy prognozują, że w poniedziałek w stolicy spadnie nawet od 10 do 14 centymetrów śniegu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: facebook

Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nieoficjalne: mężczyzna podjął próbę samobójczą pod biurem Morawieckiego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wąż amurski grasował przy ulicy Górczewskiej

Czytaj więcej >
Piotr Molecki/East News

Wiadomości

Awaria kolei, trwają utrudnienia. Pociągi są odwoływane

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

WTP wydał komunikat. Chodzi o przedłużenie Karty Ucznia

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje były rzecznik prasowy Miasto Jest Nasze, Beniamin Łuczyński

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Wiadomości

Ruszyła akcja szczepień w stołecznych szkołach

Czytaj więcej >