wawainfo.pl > Mazowsze > Tragiczny wypadek w Somiance. Kierowca potrącił rowerzystkę, a potem zmarł
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:38

Tragiczny wypadek w Somiance. Kierowca potrącił rowerzystkę, a potem zmarł

Somianka
wyszkow.policja.gov.pl

Tragiczny dzień w Somiance w okolicach Wyszkowa. 84-letni mężczyzna najpierw potrącił 75-letnią rowerzystkę, a potem znaleziono go nieprzytomnego w jego garażu. Kierowca zmarł. Sprawę bada policja, wyklucza się jednak działania osób trzecich.

Kobieta została odwieziona do szpitala.

Somianka: 84-latek potrącił rowerzystkę. Później zmarł

Tragiczne wydarzenia w powiecie wyszkowskim. W miejscowości Somianka we czwartek około godziny 10 doszło do potrącenia 75-letniej rowerzystki przez 84-letniego mężczyznę. Kierowca odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci przyjechali na miejsce na złożone wezwanie. Na miejscu znaleźli poszkodowaną i jej rower. Ze stanu pojazdu wynikało, że kobieta musiała zostać potrącona. Sprawcy nie było jednak nigdzie widać. Rowerzystka została przetransportowana do szpitala.

Szybko rozpoczęto poszukiwania kierowcy. Udało się go odnaleźć, a policja od razu pojechała do jego domu. Na miejscu okazało się jednak, że mężczyzna został odnaleziony nieprzytomny przez sąsiadów we własnym garażu.

Po opuszczeniu przez niego auta, miało dojść do zatrzymania krążenia. Kierowca zmarł.

Przyczyny wypadku i dalsze działania służb

Funkcjonariusze zanotowali, że na drodze ze względu na warunki pogodowe, była o wiele mniejsza widoczność ze względu na ulewę i towarzyszący jej silny wiatr.

Policja sprawdzi, czy w wypadek nie były zamieszane osoby trzecie, podobnie jak ma to sprawdzić w kwestii śmierci mężczyzny - pierwsze ustalenia wskazują jednak na to, że takiej ingerencji nie było, co potwierdził lekarz sądowy.

Ciało 84-latka zostało zabezpieczone do wykonania sekcji zwłok i wyjaśnienia przyczyn jego śmierci.

Policja przesłuchała również świadków i pod okiem prokuratury bada wszystkie okoliczności tragicznego zdarzenia.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: wyszkow.policja.gov.pl

Powiązane