wawainfo.pl > Mazowsze > Alarmy bombowe w szkołach w Legionowie. Na miejscu straż oraz policja
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 15.06.2022 02:02

Alarmy bombowe w szkołach w Legionowie. Na miejscu straż oraz policja

Alarm bombowy w szkołach w Legionowie
(zdj. il.) PAWEL DABROWSKI/East News

Akcja straży pożarnej i policji w Legionowie. Tuż po godzinie 8 w piątek służby otrzymały zgłoszenie o bombach znajdujących się w dwóch szkołach.

Pierwsze zgłoszenie pojawiło się po godzinie 8, drugie wpłynęło do dyżurnego straży pożarnej równo o 8:43.

Z informacji wynikało, że w placówkach znajdują się ładunki wybuchowe. Nie zostało jeszcze wyjaśnione, czy były to fałszywe zgłoszenia.

Legionowo: bomby w dwóch szkołach

Początkowo służby dowiedziały się o bombie, która znajdować miała się w Szkole Podstawowej nr 3.

Na miejsce zadysponowano strażaków z Legionowa oraz druhów z okolicznych Ochotniczych Straży Pożarnych. W szkole przy ulicy Broniewskiego pojawili się również policjanci.

Bomba ma znajdować się również w Szkole Specjalnej przy ulicy Jagiellońskiej. Na miejscu pracują dwa zastępy legionowskiej straży pożarnej oraz OSP Jabłonna.

Na miejscu przeprowadzono ewakuację

- W momencie naszego dojazdu prowadzona była już ewakuacja - przekazał w rozmowie z WawaInfo mł. bryg. Łukasz Szulborski, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Legionowie.

- W związku z tym, że dziś jest zakończenie roku szkolnego i dzieci przychodzą w systemie zmianowym, to w placówkach nie było zbyt wielu uczniów. Kilkadziesiąt dzieci ewakuowano z tych dwóch szkół - dodał mł. bryg. Łukasz Szulborski.

Teraz na miejscu działa policja

Straż pożarna jako służba wspomagająca w większości zakończyła swoje działania. - Policja prowadzi dalsze działania, w tym rozpoznanie - poinformował WawaInfo rzecznik KP PSP w Legionowie.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Dzieci bezpiecznie opuściły budynki obu szkół. Zgłaszanie fałszywych alarmów i angażowanie w działania służb wiązać się może nie tylko z grzywną, ale karą pozbawienia wolności na okres nawet 8 lat.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info. Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: zdjęcie ilustracyjne PAWEL DABROWSKI/East News

Powiązane