wawainfo.pl > Wiadomości > Tragiczny wypadek na torach. Mężczyzna nie miał szans z pociągiem, nie żyje
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:19

Tragiczny wypadek na torach. Mężczyzna nie miał szans z pociągiem, nie żyje

East News zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelne potrącenie przy Lasku na Kole

Jak podała policja, zgłoszenie o wypadku wpłynęło około godziny 9.30.

- Pociąg jechał ze stacji Warszawa Gdańska do stacji Łódź Fabryczna. Na wysokości ulicy Dalibora, doszło do potrącenia mężczyzny - powiedziała w rozmowie z wawainfo.pl, Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Ruch pociągów wstrzymany był przez około dwie godziny. Na miejscu oprócz policjantów pojawili się strażacy, prokurator, straż ochrony kolei oraz komisja ds. badania wypadków kolejowych.

Policja ustali przyczyny wypadku

- Do akcji zaangażowano trzy nasze zastępy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Po 30 minutach zostaliśmy odesłani do bazy - wymienił Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej w Warszawie.

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że mężczyzna miał około 60 lat.

- Będziemy wyjaśniać dlaczego znalazł się na torach - podsumowała Adamus.

W okolicy nie ma przejścia dla pieszych, ani przejazdu dla samochodów.

Utrudnienia

Tuż po wypadku, Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu pociągów na szlaku kolejowym pomiędzy stacjami: Warszawa Gdańska - Warszawa Jelonki.

"Występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM S3,S9 i KM linii R9. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów do około 20 minut. Przewidywany czas trwania utrudnienia do około godz. 11.00. Informacje o aktualnych utrudnieniach i opóźnieniach można znaleźć na portalu pasażera PKP PLK S.A., zarządcy infrastruktury kolejowej – https://portalpasazera.pl/Opoznienia" - brzmiał komunikat na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi:
Powiązane