Tragiczny wypadek na torach. Mężczyzna nie miał szans z pociągiem, nie żyje

Autor Mateusz Dolak - 22 Kwietnia 2021
Źródło: East News zdjęcie ilustracyjne

Śmiertelny wypadek na torach w Warszawie. W okolicach Lasku na Kole pociąg relacji Warszawa - Łódź potrącił około 60-letniego mężczyznę. Pieszy nie miał szans. Zginął na miejscu.

Śmiertelne potrącenie przy Lasku na Kole

Jak podała policja, zgłoszenie o wypadku wpłynęło około godziny 9.30.

- Pociąg jechał ze stacji Warszawa Gdańska do stacji Łódź Fabryczna. Na wysokości ulicy Dalibora, doszło do potrącenia mężczyzny - powiedziała w rozmowie z wawainfo.pl, Edyta Adamus z Komendy Stołecznej Policji.

Ruch pociągów wstrzymany był przez około dwie godziny. Na miejscu oprócz policjantów pojawili się strażacy, prokurator, straż ochrony kolei oraz komisja ds. badania wypadków kolejowych.

Niepełnosprawna kobieta chciała wysiąść z pociągu. Drzwi nagle się zamknęły, skład odjechał z otworzoną platformąNiepełnosprawna kobieta chciała wysiąść z pociągu. Drzwi nagle się zamknęły, skład odjechał z otworzoną platformąCzytaj dalej

Policja ustali przyczyny wypadku

- Do akcji zaangażowano trzy nasze zastępy. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku. Po 30 minutach zostaliśmy odesłani do bazy - wymienił Wojciech Kapczyński ze straży pożarnej w Warszawie.

Ze wstępnych ustaleń służb wynika, że mężczyzna miał około 60 lat.

- Będziemy wyjaśniać dlaczego znalazł się na torach - podsumowała Adamus.

W okolicy nie ma przejścia dla pieszych, ani przejazdu dla samochodów.

Utrudnienia

Tuż po wypadku, Zarząd Transportu Miejskiego ostrzegał przed utrudnieniami w kursowaniu pociągów na szlaku kolejowym pomiędzy stacjami: Warszawa Gdańska - Warszawa Jelonki.

"Występują utrudnienia w kursowaniu pociągów SKM S3,S9 i KM linii R9. Mogą wystąpić opóźnienia pociągów do około 20 minut. Przewidywany czas trwania utrudnienia do około godz. 11.00. Informacje o aktualnych utrudnieniach i opóźnieniach można znaleźć na portalu pasażera PKP PLK S.A., zarządcy infrastruktury kolejowej – https://portalpasazera.pl/Opoznienia" - brzmiał komunikat na stronie Warszawskiego Transportu Publicznego.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News