wawainfo.pl

zdjęcie ilustracyjne, East News

Co dalej z obostrzeniami? Rząd ogłosił dezyję

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Co dalej z obostrzeniami?

Konferencja ministra zdrowia odbyła się po posiedzeniu rządowego zespołu zarządzania kryzysowego. - Dzienna liczba zakażeń maleje. Widzimy wyraźny spadek w liczbie zlecanych badań przez lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Zauważyliśmy redukcję o 1/3, co oznacza że pacjentów z objawami jest mniej. Można powiedzieć, że pewne apogeum mamy za sobą. Trzeba jednak podkreślić, że poziom zakażeń i liczba hospitalizacji nadal są na wysokim poziomie - powiedział Adam Niedzielski.

Minister zdrowia odniósł się też do liczny zgonów. - W środę, tydzień temu, było 800 zgonów, dzisiaj mamy 720. Zdaje się, że apogea w liczbie przypadków, hospitalizacji i zgonów mamy za sobą - stwierdził minister zdrowia.

- Analizując sytuację staramy się patrzeć na regiony. We wszystkich widzimy spadek zakażeń na 100 tysięcy, ale sytuacja jest zróżnicowana. Są regiony gdzie wskaźnik nadal jest wysoki. Do tych województw należą: województwo śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie, które mają wskaźniki 40 i więcej. Na drugim biegunie są województwa, gdzie sytuacja jest lepsza: podlaskie, podkarpackie i warmińsko-mazurskie (wskaźniki na poziomie 22 - 23 - red.) - wymienił.

Poluzowanie obostrzeń na Mazowszu

Minister Zdrowia dodał, że w regionach gdzie poziom zakażeń utrzymuje się na wysokim poziomie będą obowiązywały dotychczasowe obostrzenia. Są to województwa: śląskie, dolnośląskie, wielkopolskie, łódzkie i opolskie.

W pozostałych - w tym na Mazowszu - obostrzenia zostaną poluzowane.

- Przywracamy edukację hybrydową w klasach 1-3. Przywracamy funkcjonowanie salonów urody, fryzjerskich i kosmetycznych - powiedział Adam Niedzielski i zaznaczył, że w całej Polsce nadal zamknięte pozostaną pozostałe obiekty: w tym hotele, restauracje, kina, galerie handlowe.

W przyszłym tygodniu rząd przedstawi bardziej szczegółowy plan. - Będzie to plan dotyczący funkcjonowania branży gastronomicznej, hotelarskiej. Odniesiemy się też do sprawy organizacji komunii, wesel i innych uroczystości - wymienił minister zdrowia.

Adam Niedzielski stwierdził, że w następną środę powie też co dalej z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Nowe przypadki, dużo zgonów

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 13 926 wykrytych zakażeniach koronawirusem w Polsce. Najwięcej chorych przybyło na Śląsku (2573) i Mazowszu (1615). "Z powodu COVID-19 zmarło 201 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 539 osób" - poinformował resort. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Wiktoria leżała w starym magazynie wojskowym. Na pomoc było już za późno, nie żyje

  • Nie żyje Krzysztof Liedel

  • Dom Jarosława Kaczyńskiego zamazany w Google Street View

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]