Drugi dzień lockdownu, a przed kościołem tłumy. Ludzie stali jeden na drugim

Autor Mateusz Dolak - 28 Marca 2021
Źródło: stefan

Tłumy przed kościołem świętego Tomasza na Ursynowie - donoszą mieszkańcy dzielnicy. Na dowód pokazują zdjęcie z facebookowej grupy. Na fotografii widzimy wiernych, którzy za nic mają wymagany 1,5 metrowy dystans. Przypominamy, że niedziela jest drugim dniem lockdownu ogłoszonego w związku ze wzrostem zakażeń koronawirusem w Polsce.

Zamykają biznesy, brakuje karetek

Od soboty w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia. Rząd zamknął salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, sklepy meblowe i budowlane oraz wprowadził zakaz uczestniczenia w zgromadzeniach powyżej pięciu osób.

Wszystko w związku z dramatycznym wzrostem zakażeń koronawirusem. Dzienna liczba wykrytych zachorowań pod koniec marca przekroczyła 30 tysięcy. Tylko w sobotę potwierdzono 31 tysięcy zakażeń. Z kolei w niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało, że przybyło 29 tysięcy chorych.

Na Mazowszu brakuje karetek. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, do udarów i zawałów wysyłane są załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, a ofiarom wypadków drogowych pomagają zespoły ratownictwa medycznego straży pożarnej. W piątek nie było ani jednej wolnej karetki, która mogłaby pomóc poszkodowanym w zderzeniu dwóch tramwajów na rondzie Starzyńskiego.

Trzy osoby nie żyją, jedna jest ranna. Dramatyczny wypadek na Mazowszu, droga zablokowanaTrzy osoby nie żyją, jedna jest ranna. Dramatyczny wypadek na Mazowszu, droga zablokowanaCzytaj dalej

W całym województwie brakuje ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek. Zespoły medyczne są całkowicie zaangażowane w pomoc zakażonym koronawirusem. Zaczyna też brakować sprzętu. Wojewoda mazowiecki podał w niedzielę, że z 496 respiratorów zostały tylko dwa wolne, czekające na ciężkie przypadki zachorowań na COVID19.

Tłumy przed kościołem

W obliczu kryzysu przedsiębiorców i załamania opieki zdrowotnej dziwi więc nieodpowiedzialność wiernych, którzy w niedzielę pojawili się przed kościołem na Ursynowie - takie głosy pojawiają się wśród mieszkańców Ursynowa.

Na lokalnej grupie sąsiedzkiej znaleźliśmy zdjęcie wykonane przed kościołem świętego Tomasza. Na fotografii widzimy tłum, który bez odstępów stoi przed świątynią. Nie wiemy jak sytuacja wyglądała w środku, trudno ustalić czy zachowane były odpowiednie limity wiernych oraz bezpieczne odstępy.

- Nie byłem w środku, omijam kościoły z daleka. Zdjęcie wykonałem z samochodu - powiedział nam autor.

Burza na forum

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami parafii. Nikt nie odebrał telefonu. Zostawiliśmy wiadomość z prośbą o pilny kontakt. Jak tylko dostaniemy komentarz, opublikujemy go w tym artykule.

Komentujący na Facebooku nie kryją oburzenia.

"Zwykli ludzie zamykają biznesy i tracą majątki życia. A Ci muszą się bogacić i bogacić..." "Tam nie ma pandemii ludzie. To że każdy na każdego kaszle to takie jest Higieniczne" "Super, służba zdrowia pada, ale j*** medyków, cnie?" - to tylko kilka z wielu komentarzy, które pojawiły się na sąsiedzkiej grupie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: Stefan

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News