wawainfo.pl

stefan

Drugi dzień lockdownu, a przed kościołem tłumy. Ludzie stali jeden na drugim

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Zamykają biznesy, brakuje karetek

Od soboty w całym kraju obowiązują nowe obostrzenia. Rząd zamknął salony kosmetyczne, zakłady fryzjerskie, sklepy meblowe i budowlane oraz wprowadził zakaz uczestniczenia w zgromadzeniach powyżej pięciu osób.

Wszystko w związku z dramatycznym wzrostem zakażeń koronawirusem. Dzienna liczba wykrytych zachorowań pod koniec marca przekroczyła 30 tysięcy. Tylko w sobotę potwierdzono 31 tysięcy zakażeń. Z kolei w niedzielę Ministerstwo Zdrowia podało, że przybyło 29 tysięcy chorych.

Na Mazowszu brakuje karetek. Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, do udarów i zawałów wysyłane są załogi Lotniczego Pogotowia Ratunkowego , a ofiarom wypadków drogowych pomagają zespoły ratownictwa medycznego straży pożarnej. W piątek nie było ani jednej wolnej karetki, która mogłaby pomóc poszkodowanym w zderzeniu dwóch tramwajów na rondzie Starzyńskiego.

W całym województwie brakuje ratowników medycznych, lekarzy i pielęgniarek. Zespoły medyczne są całkowicie zaangażowane w pomoc zakażonym koronawirusem. Zaczyna też brakować sprzętu. Wojewoda mazowiecki podał w niedzielę, że z 496 respiratorów zostały tylko dwa wolne, czekające na ciężkie przypadki zachorowań na COVID19.

Tłumy przed kościołem

W obliczu kryzysu przedsiębiorców i załamania opieki zdrowotnej dziwi więc nieodpowiedzialność wiernych, którzy w niedzielę pojawili się przed kościołem na Ursynowie - takie głosy pojawiają się wśród mieszkańców Ursynowa.

Na lokalnej grupie sąsiedzkiej znaleźliśmy zdjęcie wykonane przed kościołem świętego Tomasza. Na fotografii widzimy tłum, który bez odstępów stoi przed świątynią. Nie wiemy jak sytuacja wyglądała w środku, trudno ustalić czy zachowane były odpowiednie limity wiernych oraz bezpieczne odstępy.

- Nie byłem w środku, omijam kościoły z daleka. Zdjęcie wykonałem z samochodu - powiedział nam autor.

Burza na forum

Próbowaliśmy skontaktować się z przedstawicielami parafii. Nikt nie odebrał telefonu. Zostawiliśmy wiadomość z prośbą o pilny kontakt. Jak tylko dostaniemy komentarz, opublikujemy go w tym artykule.

Komentujący na Facebooku nie kryją oburzenia.

"Zwykli ludzie zamykają biznesy i tracą majątki życia. A Ci muszą się bogacić i bogacić..." "Tam nie ma pandemii ludzie. To że każdy na każdego kaszle to takie jest Higieniczne" "Super, służba zdrowia pada, ale j*** medyków, cnie?" - to tylko kilka z wielu komentarzy, które pojawiły się na sąsiedzkiej grupie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: Stefan

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >

Wiadomości

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach
Czytaj więcej >
Mateusz Dolak

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]