wawainfo.pl Rozrywka Top 3 ulubione sporty zimowe w Polsce
Top 3 ulubione sporty zimowe w Polsce

Top 3 ulubione sporty zimowe w Polsce

19 marca 2022
Autor tekstu: Barbara Daszuta

Zima to okres w roku w którym pogoda nie sprzyja uprawianiu aktywności fizycznej, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Okazuje się jednak, że w Polacy nie boją się chłodów i chętnie wyruszają na narty lub po to, aby obserwować zmagania sportowców podczas różnorakich zawodów. Oto trzy dyscypliny zimowe, które cieszą się dużą popularnością w naszym kraju.

Skoki narciarskie

Fenomen związany ze skokami narciarskimi rozkwitł zwłaszcza dzięki temu, że w prasie, telewizji i innych mediach dużą wagę przywiązuje się do sukcesu polskich zawodników. Sport ten stał się  niemalże dyscypliną narodową, a miejsca treningów każdego roku odwiedzają nie tylko kibice, ale również turyści, którzy chętnie fotografują się na tle ogromnych konstrukcji używanych w zawodach. Wszystko to nie miałoby miejsca, gdyby nie niezwykłe umiejętności polskich zawodników, którzy pokazali, że posiadają ogromną wolę walki. Wykazali się też sporą odwagą, która pozwalają im zwyciężać nawet na mamucich skoczniach. Nie sposób nie zauważyć, że skoki narciarskie to również dreszczyk emocji, niepewności i ryzyka. Jest więc tym coś niezwykłego, co przyciąga podczas każdych zawodów niezliczone rzesze kibiców przed telewizory i pod skocznie.

Biegi narciarskie

Biegi narciarskie to dyscyplina sportowa, którą lubimy oglądać zwłaszcza w trakcie zimowych igrzysk olimpijskich. Pomimo tego, że w Polsce nie ma wielu miejsc do trenowania tego sportu to nie sposób nie zauważyć, że Polacy radzą sobie całkiem dobrze podczas wielu rozgrywanych zawodów. Emocje sięgają zenitu zwłaszcza na ostatniej prostej do mety, gdzie zawodnicy są wyraźnie zmęczeni, ale próbują wykrzesać resztkę sił, aby nie zawieść kibiców, którzy wykrzykują dopingujące hasła. Co ciekawe, sama dyscyplina nie ma szczególnych tradycji i powstała z potrzeby związanej z szybszym przemieszczaniem się po śniegu, a mimo to nie tylko w Polsce, ale również na całym świecie święci tryumfy popularności.

Hokej na lodzie

Jednym z najpopularniejszych sportów zimowych, które rozgrywane są w formie drużynowej jest hokej na lodzie. Niewątpliwie urósł on do rangi legendy w kraju za oceanem. W Polsce nie możemy jednak narzekać na brak zainteresowania i to wyraźnie widać podczas nawet lokalnych rozgrywek. Stadiony w których znajdują się specjalne lodowiska wypełniają się prawie do pełna. Sekret tej dyscypliny sportu tkwi w jego nieprzewidywalności. Wszyscy zawodnicy muszą wykazać się nie tylko dużymi umiejętnościami, ale również sporą siłą, aby odeprzeć ataki przeciwnej drużyny. Bezpardonowe walki na lodowisku zdarzają się dość często i rozbudzają do czerwoności cały stadion kibiców. Nie dziwi więc fakt, że oglądanie zmagań na śliskim lodzie jest bardzo emocjonujące.

Tekst zewnętrzny

KOMUNIKAT O KONSEKWENCJACH UDZIAŁU W NIELEGALNYCH GRACH HAZARDOWYCH Zgodnie z art. 89 ust. 1 pkt 3 Ustawy o grach hazardowych karze pieniężnej podlega uczestnik w grze hazardowej urządzanej bez koncesji lub zezwolenia. Zgodnie z art. 107 § 2 Kodeksu karnego skarbowego karze grzywny do 720 stawek dziennych albo karze pozbawienia wolności do lat 3, albo obu tym karom łącznie podlega, kto na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej uczestniczy w zagranicznej grze losowej lub zagranicznym zakładzie wzajemnym. Zgodnie z art. 109 kks uczestnik w grze losowej, zakładzie wzajemnym, grze na automacie, urządzonych lub prowadzonych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji lub zezwolenia, podlega karze grzywny do 120 stawek dziennych.

KOMUNIKAT O RYZYKU ZWIĄZANYM Z UCZESTNICTWEM W ZAKŁADACH BUKMACHERSKICH Pamiętaj, że uczestnictwo w zakładach wzajemnych jest hazardem. Uprawiając hazard można stracić kontrolę nad graniem i uzależnić się. Uprawianie patologicznego hazardu, czyli tego, będącego wynikiem uzależnienia, może w skrajnych przypadkach prowadzić do zadłużenia, problemów zdrowotnych, zawodowych oraz rodzinnych. Pamiętaj, aby uczestnicząc w zakładach bukmacherskich: nigdy nie pożyczać pieniędzy na grę; nigdy nie starać się odrobić strat po przegranej grze; zachować równowagę pomiędzy grą i innymi zajęciami; nie traktować gry jako sposób na zarabianie pieniędzy; grać tylko pieniędzmi przeznaczonymi na rozrywkę, nie używać tych przeznaczonych na codzienne wydatki.

Obserwuj nas w
autor
Barbara Daszuta

Copywriter. Absolwentka UKSW, z wykształcenia: teolog, pedagog i dietetyk kliniczny. Po godzinach: gamerka i globtroterka. Miłośniczka technologii 4K (koc, książka, kawa, kot).

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl
Aktualności dzielnice ulice mazowsze Kultura Dzieje się w Warszawie Kronika Kryminalna rozrywka polecamy