wawainfo.pl > Rozrywka > Legia Warszawa rozpocznie rundę wiosenną z Koroną Kielce!
redakcja info
redakcja info 18.01.2023 11:14

Legia Warszawa rozpocznie rundę wiosenną z Koroną Kielce!

legia-warszwa-rozpocznie-runde-wiosenna-z-korona-kielce
Materiały promocyjne

Wojskowi po zakończeniu rundy jesiennej plasują się na pozycji wicelidera Ekstraklasy. Legia Warszawa nadal jest również w grze o Puchar polski, gdzie awansowała do decydujących faz. Kolejnym przeciwnikiem tego zespołu w tych rozgrywkach będzie Lechia Zielona Góra. Zanim jednak dojdzie do tej rywalizacji, piłkarze Wojskowych mają do wykonania kilka ligowych obowiązków, a pierwszy z nich w starciu z Koroną Kielce.

Udana runda

Biorąc pod uwagę, jak wyglądał poprzedni sezon w wykonaniu tego zespołu, trzeba przyznać, że runda jesienna była udana. Nawet analizując same przewidywania zakładów bukmacherskich, można było zwrócić uwagę na fakt, że Lech Poznań i Raków Częstochowa plasowały się wyżej w notowaniach. Tym samym pozycja wicelidera po pierwszej części rozgrywek to całkiem niezły rezultat. Gorzej wygląda jednak dystans dzielący ich od lidera, ponieważ wynosi on dokładnie 9 oczek.

Analizując występy tego zespołu w pierwszej części sezonu, bez wątpienia trzeba podkreślić znakomitą postawę przed własną publicznością. Legia Warszawa w 8 rozegranych meczach uzbierała 20 punktów, co daje bilans 6 wygranych, a także 2 remisów. Wojskowi nie przegrali również żadnej rywalizacji w Pucharze Polski. Ogólnie po zakończeniu rundy jesiennej mają na swoim koncie 32 punkty. Przewaga nad goniącym peletonem to dokładnie 3 oczka, natomiast strata do Rakowa, tak jak wcześniej wspomniałem, wynosi 9 oczek. Tym samym czeka nas bardzo ciekawa runda wiosenna, w której Legioniści nie mają miejsca na błędy.

Wojskowi już w pierwszym spotkaniu w roli zdecydowanego faworyta zmierzą się z Koroną Kielce. Każdy inny wynik niż wygrana gospodarzy byłby tutaj gigantyczną niespodzianką, biorąc pod uwagę kursy przygotowane przez zakłady bukmacherskie. Warto jednak wspomnieć, że pierwsza rywalizacja pomiędzy tymi drużynami, która odbyła się na początku sezonu w Kielcach, zakończyła się podziałem punktów.

Statystyki – Legia Warszawa:

Legia Warszawa od początku sezonu nie przegrała żadnego meczu na swoim boisku.

Legia jest niepokonana w 6 ostatnich meczach o stawkę.

Wojskowi ostatnią porażkę zanotowali w wyjazdowym meczu z Wisłą Płock.

Legia traci 9 punktów do lidera z Częstochowy.

Legia wygrała 6 z 8 meczów przy Łazienkowskiej.

Korona Kielce

Kielczanie z pewnością nie zaliczą pierwszej części sezonu do udanych. Korona co prawda w przewidywaniach zakładów bukmacherskich była skazywana na walkę o utrzymanie, dlatego też miejsce w strefie spadkowej nie powinno być większym zaskoczeniem dla kibiców, jednak mimo wszystko fani, jak zawsze liczyli na lepsze rezultaty. Kontrowersyjną decyzją zarządu tego klubu mogło być za to pożegnanie z Leszkiem Ojrzyńskim, który przecież wywalczył awans w poprzednim sezonie, a Korona nie była jednym z głównych kandydatów do dokonania tego osiągnięcia.

Podsumowując rundę jesienną w wykonaniu tego zespołu, warto zwrócić uwagę, że Korona Kielce wywalczył raz zaledwie 13 punktów. Beniaminek ma tym samym tylko jedno oczko przewagi nad ostatnią ekipą w tabeli. Zakłady bukmacherskie online spodziewały się takiego scenariusza, jednak zakładały również, że w walce o utrzymanie znajdą się takie zespoły jak Widzew Łódź czy Stal Mielec. Ostatecznie spisały się one jednak zdecydowanie lepiej, niż wskazywały na to przygotowane kursy przed rozpoczęciem kampanii.

Korona tym samym ma przed sobą naprawdę trudne zadanie, jakim będzie walka o utrzymanie. Kielczanie aktualnie tracą 4 oczka do bezpiecznej pozycji, którą zajmuje Zagłębie Lubin i Lechii Gdańsk. Biorąc jednak pod uwagę porównanie kadry tych drużyn, to jednak Korona wyraźnie odstaje od pozostałych zespołów.

Aktualności z Warszawy i okolic są dostępne na naszej stronie.

Mecze bezpośrednie

Przejdźmy teraz do analizy ostatnich meczów bezpośrednich, których nie brakowało w ostatnich latach na linii Korona Kielce vs Legia Warszawa. Tak jak wcześniej wspomniałem, pierwsze spotkanie tego sezonu zakończyło się podziałem punktów. Jednocześnie było to jedyne oczko wywalczone przez Koronę na dystansie ostatnich 6 rywalizacji z tym rywalem. Wcześniej Legia Warszawa miała serię 5 kolejnych zwycięstw.

Poszukując tutaj ostatniej wygranej korony w meczu bezpośrednim z Legią, trzeba wrócić aż do 2017 roku, kiedy to kielczanie wygrali z tym rywalem przed własną publicznością. Jeśli chodzi o ostatni ich triumf na obiekcie przy ulicy Łazienkowskiej, to miało miejsce w 2015 roku. Ogólnie jednak liczby z meczów bezpośrednich pokazują, że Legia Warszawa bardzo dobrze radziła sobie w przyszłości z tym rywalem.

Statystyki meczów Legia vs Korona:

Pierwsze spotkanie pomiędzy tymi drużynami w obecnej kampanii zakończyło się podziałem punktów.

Legia Warszawa jest niepokonana w bezpośrednich rywalizacjach z Koroną Kielce od 2017 roku.

Kielczanie ostatni raz wygrali przy Łazienkowskiej w 2015 roku.

Legia ma serię 9 kolejnych meczów z przynajmniej jednym golem przeciwko Koronie Kielce.

Wojskowi są niepokonani w 6 ostatnich starciach z tym rywalem.

Zakłady bukmacherskie

Legia Warszawa ze względu na znakomitą dyspozycję w meczach domowych w pierwszej części sezonu jest zdecydowanym faworytem w rywalizacji domowej z Koroną Kielce. Można nawet pokusić się o stwierdzenie, że wygrana tej drużyny jest najbardziej prawdopodobnym zakończeniem w najbliższej serii gier.

Wojskowi mają na swoim koncie 3 kolejne zwycięstwa w meczach domowych, z tym przeciwnikiem i nie doznali porażki w 5 poprzednich rywalizacjach przy Łazienkowskiej z Koroną Kielce. Statystyki pokazują również, że Legia w 3 kolejnych meczach domowych z tym rywalem zdobyła co najmniej 3 gole. Tym samym typ na wygraną gospodarzy i +1,5 bramki również może być dobrą opcją. Alternatywnie możesz także skorzystać z propozycji na +1,5 gola samej Legii, ponieważ w tym sezonie podczas spotkań domowych mają średnią blisko dwóch bramek na mecz.

Pełna oferta zakładów bukmacherskich na rozgrywki ekstraklasy dostępna jest na stronie Superbet. Zakłady bukmacherskie online możesz obstawiać również za pośrednictwem aplikacji mobilnej.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Zakłady wzajemne urządzane przez sieć Internet przyjmowane są na stronie internetowej Spółki pod adresem www.superbet.pl na podstawie zezwolenia Ministerstwa Finansów z dnia 24.10.2019 r., o nr PS4.6831.5.2019.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager, redaktor naczelny Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

 

Artykuł sponsorowany

Tagi:
Powiązane