Jakuba szukało kilkaset osób. Niestety, policja przekazała najgorsze wieści. 23-latek nie żyje

Autor Natalia Godek - 3 Stycznia 2021
świeczkaŹródło: pixabay.com

Tragiczny finał poszukiwań 23-letniego Jakuba P., który zaginął w sylwestrową noc. Dwa dni później jego ciało znaleziono około kilometr od miejsca, z którego wyszedł. W poszukiwania zaangażowało się kilkaset osób, używano też śmigłowca, drony oraz psy policyjne.

Wracał do domu z Sylwestra

Chłopak wyszedł z domu, w którym spędzał Sylwestra, w miejscowości Stupsk około godziny 4.00 rano i kierował się do swojego miejsca zamieszkania w Konopkach. Zaginięcie 23-latka bliscy zgłosili pierwszego stycznia, po tym jak ten nie nawiązał kontaktu z rodziną, a jego telefon był aktywny tylko przez pewien czas.

Dwa dni później, w niedzielę we wczesnych godzinach popołudniowych jego ciało zostało znalezione na wspomnianej trasie, w pobliżu linii kolejowej. Bliscy zmarłego chłopaka potwierdzili jego tożsamość.

Setki osób szukało chłopaka

W poszukiwania młodego mężczyzny zaangażowało się kilkaset osób: funkcjonariusze policji z Mławy, Radomia, Płocka, Olsztyna i Warszawy, strażacy z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, a także wielu mieszkańców z okolicznych miejscowości. - Tylko dziś (3.01 przyp. red.) w poszukiwaniach brało udział około 80 wolontariuszy. Chcielibyśmy bardzo podziękować za włączenie się do tej akcji i za liczne udostępnienia - powiedziała asp.szt. Anna Pawłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Mławie.

Poszukiwania toczyły się głównie na czterokilometrowym odcinku pomiędzy Stupskiem a Konopkami. Ze względu na podmokły i bagnisty charakter terenu funkcjonariusze podczas patrolowania używali specjalistycznego sprzętu. - Rozległy trudno dostępny teren sprawdzony został przy wykorzystaniu śmigłowca, dronów i psów służbowych - poinformowała mławska policja. Na miejscu znalezienia ciała prace służb toczyły się przez kilka godzin. Był tam także obecny prokurator. Na razie nie są znane okoliczności śmierci 23-latka. Zostaną one ustalone podczas sekcji zwłok.

Dosłowny szturm na Biedronkę. Ogromne tłumy w sklepie, gigantyczna kolejka do kasyDosłowny szturm na Biedronkę. Ogromne tłumy w sklepie, gigantyczna kolejka do kasyCzytaj dalej

Liczne udostępnienia

Rysopis zaginionego chłopaka był przez dwa dni licznie udostępniany w mediach społecznościowych: około 190 cm wzrostu, szczupły, blond włosy, niebieskie oczy, odstające uszy. W trakcie zaginięcia ubrany był w brązową skórzaną kurtkę, granatowy sweter, niebieskie jeansowe spodnie, brązowe skórzane buty. Po potwierdzeniu informacji o śmierci 23-latka pod udostępnionymi postami użytkownicy wyrażają głębokie wyrazy współczucia dla bliskich zmarłego.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: pixabay.com

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Zobacz jak wygląda budowa Południowej Obwodnicy Warszawy:

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News