wawainfo.pl > Ulice > Straż Miejska rusza z kontrolami. Wystartowała akcja "Mistrzowie parkowania"
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Straż Miejska rusza z kontrolami. Wystartowała akcja "Mistrzowie parkowania"

Warszawa
Marek BAZAK/East News

Ruszają kontrole parkowania na terenie Warszawy. Straż Miejska już pokazała efekt pierwszych interwencji w ramach akcji "Mistrzowie parkowania". Zdjęcia mówią same za siebie.

Nazwa akcji, "Mistrzowie parkowania" wzięła się od potocznego określenia kierowców, którzy nie tylko parkują niezgodnie z przepisami, ale także, jak podaje Straż Miejska, "robią to w sposób urągający zdrowemu rozsądkowi".

Ruszają kontrole w Warszawie. Straż będzie sprawdzać, jak parkujemy samochody

- Strażnicy miejscy, podejmujący setki interwencji dziennie, spotykają ich ("mistrzów parkowania" - red.) każdego dnia - informuje rzecznik prasowy stołecznej Straży Miejskiej, Sławomir Smyk 

Służby przekonują, że do poprawy jakości parkowania konieczne jest nie tylko wymierzanie mandatów i montowanie blokad, ale także praca na rzecz społecznej zmiany postrzegania wykroczeń w ruchu drogowym.

- Wśród usprawiedliwień [...] od nieprawidłowo parkujących kierowców stanowczo zbyt często pojawia się bezrefleksyjne stwierdzenie: zaparkowałem tu, bo gdzie indziej nie było miejsca - dodawał Smyk.

Strażnicy apelują do kierowców o zmianę sposobu myślenia i chwilę refleksji. Równolegle przekazano naszej redakcji zdjęcia po pierwszych interwencjach w ramach "Mistrzów parkowania".

>
>
>
>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl, zdjęcie główne: Marek BAZAK/East News