Policjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku Kobiet

Autor Kamil Matuszak - 28 Listopada 2020
Marta Lempart zatrzmanaŹródło: Jakub Kaminski/East News

Strajk Kobit znów na ulicach centrum Warszawy. W sobotę od 15:00 odbywa się kolejna odsłona manifestacji sprzeciwiających się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji. Ta demonstracja odbywa się w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez Polki. Policja zatrzymała Martę Lempart, a na ulicach widać funkcjonariuszy, którzy mają przy sobie dziwne narzędzia.

Policja blokuje ulice, protestujący robią wszystko, by iść dalej. Na ulicach Warszawy trwa Strajk KobietPolicja blokuje ulice, protestujący robią wszystko, by iść dalej. Na ulicach Warszawy trwa Strajk KobietCzytaj dalej

Policja zatrzymała Strajk Kobiet

Policja blokuje przejście Marty Lempart przez bramę na ul. Waryńskiego. Wszystko wskazuje na to, że organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet znów została zatrzymana. Policja przestała w pewnym momencie przepuszczać protestujących. Funkcjonariusze utworzyli kordon, który uniemożliwia dalsze poruszanie się Lempart.

Protest zmierzał w stronę placu Zbawiciela, gdzie czeka już część manifestujących.

Niezwykle kuriozalnym widokiem, który można zauważyć na ulicach stolicy w chwili obecnej, są funkcjonariusze wyposażeni m.in. w łomy, nożyce i inne narzędzia tego typu. Bardzo możliwe, że policja przygotowuje się na wypadek, gdyby protestujący chcieli się przykuwać do budynków, tak jak miało to miejsce podczas protestów przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Na ulicach Warszawy pojawia się coraz więcej funkcjonariuszy, którzy mają pilnować porządku.

Dzisiaj grzeje:
1. Zablokowana ulica, zaczynają się przepychanki. Ludzie biją brawa, policja już na miejscu
2. Zima uderzyła w niedzielę. Zdjęcia z polskich miast zalewają internet, fani zimowych wyjazdów mogą zacierać ręce
3. Kto z was pił tę oranżadę? Kultowy warszawski napój może zniknąć, ruszają na pomoc

Sześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechałaSześć osób przykleiło się do budynku. Policja ich wylegitymowała, po czym odjechałaCzytaj dalej

Policja zablokowała przejście ulicami

Sobota 28 listopada to kolejna odsłona protestów w ramach Strajku Kobiet. Policja zablokowała ul. Marszałkowską, po której szedł Strajk Kobiet. Demonstracja stanęła w miejscu, lecz uczestnicy tworzą "krąg miłości", czyli otaczają grupy funkcjonariuszy robiąc własny kordon. To pomysł, który zaproponowała Marta Lempart, przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Policja pozwoliła protestującym przejść chodnikami, jednocześnie blokując ulicę. Demonstranci nie długo nie chcieli wykonywać poleceń funkcjonariuszy, ale ostatecznie wykorzystali przejścia, by marsz mógł iść dalej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Od jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaOd jutra nagła zmiana pogody. Szykujcie się, IMGW właśnie wydało ostrzeżeniaCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Prof. Flisiak o dalszym przebiegu pandemii. Zaskakujące słowa eksperta
  2. Luka w przepisach pozwoli na zrobienie przeglądu auta... za darmo
  3. Część uczniów wznawia naukę. Znamy datę powrotu do szkół, opublikowano rozporządzenie
  4. Dantejskie sceny przed McDonald's w Legionowie. Kierowcy dosłownie oszaleli
  5. Wielkie zamieszanie w centrum Warszawy, ludzie byli wściekli. Pytali "Kto wypierze wasze brudy"
  6. Małgorzata Rozenek nie zamierza ochrzcić synka. Wraz z mężem podała ważne powody, fani gratulują odwagi
  7. NBP wydał ważny komunikat. Chodzi o pieniądze Polaków, instytucja chce wszystkim pomóc

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News