wawainfo.pl > Wiadomości > Policjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku Kobiet
Kamil Matuszak
Kamil Matuszak 19.03.2022 03:22

Policjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku Kobiet

Marta Lempart zatrzmana
Jakub Kaminski/East News

Policja zatrzymała Strajk Kobiet

Policja blokuje przejście Marty Lempart przez bramę na ul. Waryńskiego. Wszystko wskazuje na to, że organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet znów została zatrzymana. Policja przestała w pewnym momencie przepuszczać protestujących. Funkcjonariusze utworzyli kordon, który uniemożliwia dalsze poruszanie się Lempart.

Protest zmierzał w stronę placu Zbawiciela, gdzie czeka już część manifestujących.

Niezwykle kuriozalnym widokiem, który można zauważyć na ulicach stolicy w chwili obecnej, są funkcjonariusze wyposażeni m.in. w łomy, nożyce i inne narzędzia tego typu. Bardzo możliwe, że policja przygotowuje się na wypadek, gdyby protestujący chcieli się przykuwać do budynków, tak jak miało to miejsce podczas protestów przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Na ulicach Warszawy pojawia się coraz więcej funkcjonariuszy, którzy mają pilnować porządku.

Policja zablokowała przejście ulicami

Sobota 28 listopada to kolejna odsłona protestów w ramach Strajku Kobiet. Policja zablokowała ul. Marszałkowską, po której szedł Strajk Kobiet. Demonstracja stanęła w miejscu, lecz uczestnicy tworzą "krąg miłości", czyli otaczają grupy funkcjonariuszy robiąc własny kordon. To pomysł, który zaproponowała Marta Lempart, przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Policja pozwoliła protestującym przejść chodnikami, jednocześnie blokując ulicę. Demonstranci nie długo nie chcieli wykonywać poleceń funkcjonariuszy, ale ostatecznie wykorzystali przejścia, by marsz mógł iść dalej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Powiązane