Policjanci z nożycami i łomami na ulicach Warszawy, Marta Lempart zatrzymana. Kuriozalne obrazki podczas Strajku Kobiet

Autor Kamil Matuszak - 28 Listopada 2020
Marta Lempart zatrzmanaŹródło: Jakub Kaminski/East News

Strajk Kobit znów na ulicach centrum Warszawy. W sobotę od 15:00 odbywa się kolejna odsłona manifestacji sprzeciwiających się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego dot. aborcji. Ta demonstracja odbywa się w 102. rocznicę uzyskania praw wyborczych przez Polki. Policja zatrzymała Martę Lempart, a na ulicach widać funkcjonariuszy, którzy mają przy sobie dziwne narzędzia.

Policja zatrzymała Strajk Kobiet

Policja blokuje przejście Marty Lempart przez bramę na ul. Waryńskiego. Wszystko wskazuje na to, że organizatorka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet znów została zatrzymana. Policja przestała w pewnym momencie przepuszczać protestujących. Funkcjonariusze utworzyli kordon, który uniemożliwia dalsze poruszanie się Lempart.

Protest zmierzał w stronę placu Zbawiciela, gdzie czeka już część manifestujących.

Niezwykle kuriozalnym widokiem, który można zauważyć na ulicach stolicy w chwili obecnej, są funkcjonariusze wyposażeni m.in. w łomy, nożyce i inne narzędzia tego typu. Bardzo możliwe, że policja przygotowuje się na wypadek, gdyby protestujący chcieli się przykuwać do budynków, tak jak miało to miejsce podczas protestów przed Ministerstwem Edukacji Narodowej.

Na ulicach Warszawy pojawia się coraz więcej funkcjonariuszy, którzy mają pilnować porządku.

Policja zablokowała przejście ulicami

Sobota 28 listopada to kolejna odsłona protestów w ramach Strajku Kobiet. Policja zablokowała ul. Marszałkowską, po której szedł Strajk Kobiet. Demonstracja stanęła w miejscu, lecz uczestnicy tworzą "krąg miłości", czyli otaczają grupy funkcjonariuszy robiąc własny kordon. To pomysł, który zaproponowała Marta Lempart, przewodnicząca Ogólnopolskiego Strajku Kobiet.

Policja pozwoliła protestującym przejść chodnikami, jednocześnie blokując ulicę. Demonstranci nie długo nie chcieli wykonywać poleceń funkcjonariuszy, ale ostatecznie wykorzystali przejścia, by marsz mógł iść dalej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News