Robi się gorąco, policja zaczyna interwencje. Demonstranci przykuli się do bramy ministerstwa

Autor Mateusz Dolak - 23 Listopada 2020
Protest przed Ministerstwem Edukacji NarodowejŹródło: Piotr Molecki/East News

Demonstracja przez Ministerstwem Edukacji Narodowej. Grupa kilkunastu osób przykuła się do bramy MEN. Uczestnicy zgromadzenia skandują: Wolna aborcja i wolna edukacja! Jak podaje Strajk Kobiet, policja zatrzymała co najmniej jedną osobę. Według SK, jedną z nich jest dziennikarz.

Nie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobąNie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobąCzytaj dalej

Protest przed Ministerstwem Edukacji Narodowej

Grupa kilkunastu osób, złożona głównie ze studentek, żąda wycofania się przez ministerstwo z gróźb konsekwencji wobec instytucji naukowych i nauczycieli popierających Strajk Kobiet. Manifestujący domagają się też dymisji Ministra Edukacji - Przemysława Czarnka.

Protest jest gestem solidarności z uczniami oraz pracownikami oświaty, wobec których mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w związku ze spieraniem Strajku Kobiet.

Postulaty Strajku Kobiet się nie zmieniają

Postulują również o wprowadzenie do szkół edukacji seksualnej, demokratycznej, wolnej od dyskryminacji i kontroli władz edukacji i szkolnictwa wyższego oraz bezpłatnego dostępu do bezpiecznej aborcji w Polsce.

Na miejscu pojawili się policjanci, którzy spisują demonstrujących. Funkcjonariusze chwilę później podwójnym kordonem otoczyli protestujących. Według relacji reportera TVN 24 policjantów jest obecnie więcej niż zgromadzonych.

Według pojawiających się doniesień zatrzymano już kilka osób, są to przede wszystkim kobiety. Policja próbuje usuwać protestujących z okolic MEN-u. Wzdłuż Alei Szucha ustawiają się kordony wozów policyjnych. Policja za pośrednictwem megafonu przekazuje informacje z prośbą o rozejście się z powodu trwającej pandemii.

Dzisiaj grzeje:
1. Nie żyje były redaktor naczelny Polskiego Radia. Trzy tygodnie leżał pod respiratorem, przegrał walkę z chorobą
2. Nie zgadniecie, kto jest na zdjęciu. Dziś znają ją miliony Polaków, jako dziecko zwiedziła jedną z największych atrakcji doliny Wachau w Austrii
3. Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystko

Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoJutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystkoCzytaj dalej

Utrudnienia w całym mieście

W stolicy rozpoczęły się kolejne blokady ulic, które mają związek z manifestacjami dot. decyzji w sprawie zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych.

Korki utworzyły się już na Trasie Łazienkowskiej oraz w centrum miasta, a od godz. 16:00 ma rozpocząć się blokada całego miasta. ZTM apeluje, aby, jeśli to tylko możliwe, korzystać z połączeń metra.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Na siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobićNa siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobićCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Okuliści ostrzegają. Nieoczywisty objaw COVID-19, który może pojawić się jako pierwszy
  2. Pracował w pogotowiu i podawał się za ratownika. Jeździł karetką... bez prawa jazdy
  3. Na siedzibie TVP wieczorem pojawił się symbol. Ochrona i policja nie mogły nic zrobić
  4. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji
  5. Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie
  6. Pilny apel Andrzeja Dudy do Polaków. Sytuacja jest dramatyczna
  7. Sprzedaż maleje, a rząd szykuje nowy podatek. Skutki odczujemy dość szybko

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News