Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystko

Autor Mateusz Dolak - 22 Listopada 2020
OSK - Blokada SejmuŹródło: Piotr Molecki/East News

Warszawski Strajk Kobiet zapowiada na poniedziałek kolejną akcję w stolicy. Równo o godzinie 16 protestujący znów pojawią się na ulicach. "Tym razem, dlatego że pogoda trochę gorsza, spotykamy się samochodami." - napisali organizatorzy.

Zacznie się jutro równo o godzinie 12 w centrum Warszawy. Już się skrzykują na Facebooku, znów wyjdą na uliceZacznie się jutro równo o godzinie 12 w centrum Warszawy. Już się skrzykują na Facebooku, znów wyjdą na uliceCzytaj dalej

Blokada Stolicy 3

Na Facebooku powstało wydarzenie zapowiadające akcję. Do momentu publikacji artykułu chęć udziału zadeklarowało 1 400 użytkowników. Poprzednie tego typu akcje przyciągały jednak dziesiątki tysięcy uczestników.

"Boją się, dlatego biją. Biją, bo się boją. Więc my w poniedziałek ponownie blokujemy Warszawę, bo się nie boimy. Cios za ciosem i tak do Sylwestra:), a potem wymarzona Polska bez PiS-u." - czytamy w opisie na portalu społecznościowym.

Miejsce zbiórki zostanie podane pół godziny przed rozpoczęciem. "Siłą naszej solidarności, mobilizacji i determinacji zwyciężymy przemoc." - napisali przedstawiciele WSK.

Dzisiaj grzeje:
1. Zacznie się jutro równo o godzinie 12 w centrum Warszawy. Już się skrzykują na Facebooku, znów wyjdą na ulice
2. Wiemy, gdzie wpuszczają Polaków bez testów. Lista jest bardzo krótka
3. Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacji

Dziennikarz ujawnił co dzieje się w szpitalu Dziennikarz ujawnił co dzieje się w szpitalu "na Narodowym" i jak pracują tam lekarze. "Wstyd"Czytaj dalej

Spacer po Warszawie

Jak pisaliśmy na Wawa Info, na niedzielę zaplanowana była też akcja o nazwie "Rodzinny spacer".

"Chodźmy w niedzielę pospacerować. W małych grupach, rodzice z dziećmi, w rozproszeniu, ale w konkretnym czasie i miejscu. W al. Ujazdowskich. Na odcinku między pl. Na Rozdrożu i pl. Trzech Krzyży jeśli będzie nas naprawdę dużo, ale jeśli będzie nas mniej to na jakimś jeszcze krótszym odcinku na tej trasie. Myślę, że będziemy czujne i czujni i będziemy się dostosowywać do tego ile nas i gdzie spacerować." - brzmiał opis na Facebooku.

Dwa wyżej wymienione wydarzenia to kolejna odsłona protestu trwającego w Warszawie i w całym kraju od 22 października, kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie delegalizujące przerywanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Interwencje policji

W poprzednią środę i w czwartek miała odbyć się "Blokada Sejmu" jednak policja bardzo szybko interweniowała i zablokowała okolice. W efekcie protestujący wyszli na ulice Warszawy.

Na placu Trzech Krzyży i placu Powstańców Warszawy (w okolicy siedziby programów informacyjnych TVP) znalazły się kordony policji, która użyła wobec protestujących kobiet środków przymusu bezpośredniego.Te działania w ostrych słowach skrytykował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Nowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacjiNowy rozkład jazdy PKP. Pociągi w Warszawie pojadą z innych stacjiCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Nowy objaw koronawirusa. Dotyka tylko mężczyzn
  2. Stracisz prawo jazdy za agresję na drodze? Nowe przepisy w prawie o ruchu drogowym
  3. Policjanci zostali pilnie wezwani przed pomnik smoleński. Na reakcję było już za późno
  4. Polski Samochód Elektryczny wjechał na Południową Obwodnicę Warszawy. Jest prawie gotowa, wkrótce otwarcie
  5. Ogrom policji w parku, mieszkańcy pytają co się dzieje. Właśnie rozpoczął się protest antycovidowców
  6. Świerzyński skomentował Strajk Kobiet, wszystko poszło na żywo w TVP. Prowadzący zamarł
  7. Pilne ostrzeżenie prezesa NBP. Zagrożona nie tylko Polska, ale dużo więcej państw

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News