wawainfo.pl > Wiadomości > Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystko
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:22

Jutro szykujcie się na kompletny paraliż. Punkt 16 wyjadą na ulice, chcą zablokować wszystko

OSK - Blokada Sejmu
Piotr Molecki/East News

Blokada Stolicy 3

Na Facebooku powstało wydarzenie zapowiadające akcję. Do momentu publikacji artykułu chęć udziału zadeklarowało 1 400 użytkowników. Poprzednie tego typu akcje przyciągały jednak dziesiątki tysięcy uczestników.

"Boją się, dlatego biją. Biją, bo się boją. Więc my w poniedziałek ponownie blokujemy Warszawę, bo się nie boimy. Cios za ciosem i tak do Sylwestra:), a potem wymarzona Polska bez PiS-u." - czytamy w opisie na portalu społecznościowym.

Miejsce zbiórki zostanie podane pół godziny przed rozpoczęciem. "Siłą naszej solidarności, mobilizacji i determinacji zwyciężymy przemoc." - napisali przedstawiciele WSK.

Spacer po Warszawie

Jak pisaliśmy na Wawa Info, na niedzielę zaplanowana była też akcja o nazwie "Rodzinny spacer".

"Chodźmy w niedzielę pospacerować. W małych grupach, rodzice z dziećmi, w rozproszeniu, ale w konkretnym czasie i miejscu. W al. Ujazdowskich. Na odcinku między pl. Na Rozdrożu i pl. Trzech Krzyży jeśli będzie nas naprawdę dużo, ale jeśli będzie nas mniej to na jakimś jeszcze krótszym odcinku na tej trasie. Myślę, że będziemy czujne i czujni i będziemy się dostosowywać do tego ile nas i gdzie spacerować." - brzmiał opis na Facebooku.

Dwa wyżej wymienione wydarzenia to kolejna odsłona protestu trwającego w Warszawie i w całym kraju od 22 października, kiedy to Trybunał Konstytucyjny wydał orzeczenie delegalizujące przerywanie ciąży w przypadku ciężkich i nieodwracalnych wad płodu.

Interwencje policji

W poprzednią środę i w czwartek miała odbyć się "Blokada Sejmu" jednak policja bardzo szybko interweniowała i zablokowała okolice. W efekcie protestujący wyszli na ulice Warszawy.

Na placu Trzech Krzyży i placu Powstańców Warszawy (w okolicy siedziby programów informacyjnych TVP) znalazły się kordony policji, która użyła wobec protestujących kobiet środków przymusu bezpośredniego. Te działania w ostrych słowach skrytykował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Tagi: