Znów się zaczęło, policja zamknęła okolice Sejmu. Ratusz ostrzega, komunikacja na objazdach

Autor Mateusz Dolak - 19 Listopada 2020
Policja przed SejmemŹródło: Piotr Molecki/East News

Policja zamknęła ulice: Piękną, Myśliwiecką, Wiejską i Matejki - poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza. Komunikacja miejska została skierowana na objazdy.

Policja zablokowała okolice Sejmu

Wyżej wymienione ulice, to okolice Sejmu.

Ewakuacja na Mazowszu, zamknięte urzędy i szkoła. Nikt nie może się zbliżyć, policja szczelnie otoczyła terenEwakuacja na Mazowszu, zamknięte urzędy i szkoła. Nikt nie może się zbliżyć, policja szczelnie otoczyła terenCzytaj dalej

Chcieli protestować przed Sejmem

Policja zablokowała okolice Sejmu również w środę. Tego dnia przed parlamentem miała odbyć się demonstracja pod hasłem "Blokada Sejmu"

Start manifestacji został zaplanowany na godzinę 18:00, jednak już kilka godzin wcześniej pojawiły się blokady ulic przylegających do Wiejskiej. Służby zabezpieczyły barierkami i szpalerem teren od placu Trzech Krzyży do ul. Górnośląskiej. Zablokowane zostały również: cała ul. Górnośląska od Myśliwieckiej do Alei Ujazdowskich oraz ul. Matejki.

Wobec tego demonstrujący wyszli na ulice Warszawy. Zgromadzenie przeniosło się na plac Trzech Krzyży i na plac Powstańców Warszawy. Tam również znalazły się kordony policji, która użyła wobec protestujących kobiet środków przymusu bezpośredniego. Te działania w ostrych słowach skrytykował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Dzisiaj grzeje:
1.
Przepychanki przed Sądem Okręgowym. Policja otoczyła budynek, wciągają ludzi do radiowozów
2. Zapadła decyzja. Przedłużają kontrolę na granicy. Luzowanie obostrzeń za granicą nie wchodzi w grę
3. Smutne wieści z samego rana. Strażacy z Legionowa w żałobie, nie żyje Dariusz Popis

Przepychanki w alei "Solidarności"

Z kolei w czwartek około południa demonstranci zablokowali aleję "Solidarności". Aktywiści, którzy skrzyknęli się w mediach społecznościowych zorganizowali pikietę solidarnościową dla Izabeli O. podejrzanej o czynną napaść na funkcjonariusza oraz udział w zbiegowisku podczas protestu w ramach Strajku Kobiet 26 października.

Podczas czwartkowej pikiety przed Sądem Okręgowym doszło do przepychanek z policją. Funkcjonariusze siłą ściągnęli z jezdni manifestujących. Ci w efekcie zajęli schody na dziedzińcu sądu, ale chwilę po tym zostali otoczeni.

Matka z dzieckiem wpadli pod koła. Na miejscu pojawiły się cztery radiowozy, policja wyjaśnia sprawęMatka z dzieckiem wpadli pod koła. Na miejscu pojawiły się cztery radiowozy, policja wyjaśnia sprawęCzytaj dalej

Nie będzie aresztu dla Izabeli O.

Na godzinę 12 zaplanowano rozprawę podczas której miała zapaść decyzja w sprawie dwumiesięcznego aresztu dla 25-latki. O zastosowanie tego środka zapobiegawczego wnioskowała prokuratura.

- Sąd Okręgowy, tak jak Sąd Rejonowy nie znalazł przesłanek, które przemawiałyby za zastosowaniem dwumiesięcznego aresztu. Sąd skupił się w uzasadnieniu na braku obawy matactwa i na nieprawidłowej obecnie kwalifikacji prawnej czynu - poinformowała mec. Agnieszka Helsztyńska tuż po rozprawie.

Utrudnienia w komunikacji

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że ze względu na brak możliwości przejazdu w okolicy ul. Górnośląskiej autobusy linii 107 i 159 skierowano na objazdy. ZTM skierował je na objazd trasą: Rozbrat - Książęca - pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie.

Jasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniJasnowidz Jackowski aż nie mógł uwierzyć w to co się dzieje. Już się zaczęło, ponura wizja Warszawy podczas najnowszej przepowiedniCzytaj dalej

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Zobacz także w naszych serwisach:

  1. Porażające wyznanie pielęgniarki. Obnażyła problemy, z którymi muszą się borykać każdego dnia
  2. To 71-latka ponosi winę za śmierć kierowcy Opla Calibry. Uciekła z miejsca wypadku
  3. Trzaskowski nie wytrzymał. Mocne słowa w kierunku policji po protestach w Warszawie
  4. Ewakuacja na Mazowszu, zamknięte urzędy i szkoła. Nikt nie może się zbliżyć, policja szczelnie otoczyła teren
  5. Wybuch gazu w domu jednorodzinnym na Mazowszu. Wyleciały okna i drzwi od garażu, ranny mężczyzna
  6. Nie żyje znany polski dziennikarz. Zmarł dzisiaj w nocy, wiadomość przekazał jego przyjaciel
  7. Nikt się nie wywinie, to już pewne. Będziesz musiał zapłacić nawet 150 złotych, rachunki pójdą w górę

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News