wawainfo.pl
Policja przed Sejmem

Piotr Molecki/East News

Znów się zaczęło, policja zamknęła okolice Sejmu. Ratusz ostrzega, komunikacja na objazdach

19 Listopada 2020

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Policja zamknęła ulice: Piękną, Myśliwiecką, Wiejską i Matejki - poinformowała Karolina Gałecka, rzeczniczka ratusza. Komunikacja miejska została skierowana na objazdy.

Policja zablokowała okolice Sejmu

Wyżej wymienione ulice, to okolice Sejmu.

Chcieli protestować przed Sejmem

Policja zablokowała okolice Sejmu również w środę. Tego dnia przed parlamentem miała odbyć się demonstracja pod hasłem "Blokada Sejmu"

Start manifestacji został zaplanowany na godzinę 18:00, jednak już kilka godzin wcześniej pojawiły się blokady ulic przylegających do Wiejskiej. Służby zabezpieczyły barierkami i szpalerem teren od placu Trzech Krzyży do ul. Górnośląskiej. Zablokowane zostały również: cała ul. Górnośląska od Myśliwieckiej do Alei Ujazdowskich oraz ul. Matejki.

Wobec tego demonstrujący wyszli na ulice Warszawy. Zgromadzenie przeniosło się na plac Trzech Krzyży i na plac Powstańców Warszawy. Tam również znalazły się kordony policji, która użyła wobec protestujących kobiet środków przymusu bezpośredniego. Te działania w ostrych słowach skrytykował prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Przepychanki w alei "Solidarności"

Z kolei w czwartek około południa demonstranci zablokowali aleję "Solidarności". Aktywiści, którzy skrzyknęli się w mediach społecznościowych zorganizowali pikietę solidarnościową dla Izabeli O. podejrzanej o czynną napaść na funkcjonariusza oraz udział w zbiegowisku podczas protestu w ramach Strajku Kobiet 26 października.

Podczas czwartkowej pikiety przed Sądem Okręgowym doszło do przepychanek z policją. Funkcjonariusze siłą ściągnęli z jezdni manifestujących. Ci w efekcie zajęli schody na dziedzińcu sądu, ale chwilę po tym zostali otoczeni.

Nie będzie aresztu dla Izabeli O.

Na godzinę 12 zaplanowano rozprawę podczas której miała zapaść decyzja w sprawie dwumiesięcznego aresztu dla 25-latki. O zastosowanie tego środka zapobiegawczego wnioskowała prokuratura.

- Sąd Okręgowy, tak jak Sąd Rejonowy nie znalazł przesłanek, które przemawiałyby za zastosowaniem dwumiesięcznego aresztu. Sąd skupił się w uzasadnieniu na braku obawy matactwa i na nieprawidłowej obecnie kwalifikacji prawnej czynu - poinformowała mec. Agnieszka Helsztyńska tuż po rozprawie.

Utrudnienia w komunikacji

Zarząd Transportu Miejskiego informuje, że ze względu na brak możliwości przejazdu w okolicy ul. Górnośląskiej autobusy linii 107 i 159 skierowano na objazdy. ZTM skierował je na objazd trasą: Rozbrat - Książęca - pl. Trzech Krzyży - Al. Ujazdowskie.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Aleje Jerozolimskie przejdą przemianę.

Ulice

Aleje Jerozolimskie się zmienią. Stołeczny ratusz przedstawił plan

Czytaj więcej >

Ulice

Kabaty: rowerzysta potrącony na pasach

Czytaj więcej >
Potrącenie na Bródnie

Ulice

Dziecko nagle wyrwało się mamie i wbiegło pod samochód. Kierująca daewoo nie zdążyła wyhamować

Czytaj więcej >
Facebook / Warszawska Wola [na zdjęciu auto poszkodowanego]

Ulice

Miał na ustach pianę, nagle rzucił się na matkę z dzieckiem. Uciekł potrącając kolejne auto

Czytaj więcej >
Zatrzymano złodzieja rowerów

Ulice

Chciał trafić do więzienia, by odetchnąć od matki. Policja: ok, zrobione

Czytaj więcej >
Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg przy stacji Warszawa Gołąbki.

Ulice

Mężczyzna przechodził przez tory, pociąg nie zdążył wyhamować. Nie żyje

Czytaj więcej >