wawainfo.pl
Kobiety zablokowały ulicę, policja na miejscu

Piotr Molecki/East News

Nagła akcja na placu Konstytucji, próbowały zablokować furgonetkę. Osiem radiowozów na kobiety

20 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Na placu Konstytucji doszło do kuriozalnej sytuacji. Grupa młodych kobiet utrudniała przejazd ciężarówce antyaborcyjnej. Na miejscu niezwykle szybko pojawili się policjanci, którzy robili wszystko, by usunąć blokadę.

Kobiety zatrzymały ciężarówkę antyaborcyjną

Grupa młodych kobiet zablokowała przejazd ciężarówki z hasłami antyaborcyjnymi na placu Konstytucji. Akcja spowodowała zablokowanie ruchu na całej ulicy. Na miejscu szybko pojawili się policjanci, którzy żądali rozejścia się przez dziewczyny. 

Blokujące przejazd nie posłuchały, przez co doszło do całkowitego zatrzymania w najbardziej ruchliwym ciągu komunikacyjnym centrum miasta. Do funkcjonariuszy, którzy od początku przebywali na miejscu zdarzenia dołączyło kilkunastu innych policjntów - razem osiem radiowozów. Sytuacja wydaje się niezwykle kuriozalna, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że Policja miała do czynienia z grupką kobiet.

Mimo to kobiety w dalszym ciągu nie odpuszczały i nie chciały opuścić miejsca, a co za tym idzie odblokować trasy ciężarówce antyaborcyjnej. Policjanci zrobili wszystko, by rozgonić zbieraninę.

Jedna z dziewczyn nawet po usunięciu blokady nie dała za wygraną i postanowiła walczyć w pojedynkę siadając na jezdni, na przejściu dla pieszych, przez co ponownie zablokowała ruch. Nie chciała z niego zejść. Policjanci zatrzymali ją i spisali.

To kolejna nieadekwatna do sytuacji reakcja ze strony stołecznej policji. Od jakiegoś czasu funkcjonariusze coraz brutalniej reagują na protesty, w tym te organizowane przez Strajk Kobiet lub wspierające tę demonstrację.

Przypomnieć należy środową reakcję policji oraz nieumundurowanych funkcjonariuszy, którzy używali w tłumie pałek teleskopowych oraz gazu łzawiącego, niejako polując na zgromadzonych podczas protestów.

W czwartek policja pokazała swoją gotowość do konfrontacji przed Sądem Okręgowym, gdy podczas pokojowej pikiety otoczyła budynek i interweniowała wobec osób blokujących jezdnię. Protest miał związek z zatrzymaniem Izy O. i zaplanowanym na ten dzień posiedzeniem w jej sprawie.

Kilka dni temu doszło do równie kuriozalnej sytuacji, kiedy jedna z Polskich Babć, grupy stworzonej przez seniorki wspierające Strajk Kobiet, została aresztowana i wypuszczona na wolność po prawie dobie, za domniemane naruszenie nietykalności osobistej policjanta. Według oskarżającego ją funkcjonariusza użyła do tego torebki.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Ulice

Wypadek na Modlińskiej. Dwie osoby w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Policyjna blokada na Wisłostradzie. Szukali pijanego kierowcy

Czytaj więcej >
Pawel Wodzynski/East News

Ulice

Ochota i Żoliborz w strefie płatnego parkowania

Czytaj więcej >

Ulice

Zderzenie dwóch aut na Mokotowie. Jedna osoba w szpitalu

Czytaj więcej >

Ulice

Śmiertelny wypadek na Bielanach. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.

Czytaj więcej >

Ulice

Tramwaj potrącił mężczyzne na Marszałkowskiej. Poszkodowany miał prawie 3,5 promila

Czytaj więcej >