Policja zablokowała centrum Warszawy. Protest w innym miejscu

Autor Mateusz Dolak - 8 Marca 2021
wawainfo.plŹródło: wawainfo.pl

Manifestacja Strajku Kobiet zaplanowana na godzinę 16 zmienia swoje miejsce. Policja zablokowała rondo Dmowskiego w taki sposób, że nie ma możliwości by przecisnąć się przez barierki. Na miejscu jest kordon radiowozów i funkcjonariuszy.

Protest Kobiet w Warszawie

Osoby, które chciały wziąć udział w zgromadzeniu mogły się mocno zdziwić. Rondo Dmowskiego zostało otoczone przez policję, a funkcjonariusze ustawili barierki, których nie da się pokonać.

"Widzieliście życzenia polskiej policji z okazji dzisiejszego dnia? Może wam się zrobić niedobrze, ale czyny są głośniejsze od słów. Dlatego rondo Praw Kobiet jest odcięte przez barierki i radiowozy, a w podziemiach roi się od funkcjonariuszy. Skoro oni z nami pogrywają, my z nimi też" - napisali przedstawiciele Strajku Kobiet na Telegramie.

Organizatorzy tym samym podjęli decyzję, że zmienią miejsce pikiety. Protestujący zebrali się kilkaset metrów dalej - na rondzie Czterdziestolatka, które znajduje się przy Dworcu Centralnym.

w Dzień Kobiet

Na miejscu pojawiło się nie więcej niż 200 osób, a policja otoczyła ich kordonem. Z kamer wynika, że funkcjonariuszy jest więcej niż protestujących.

Manifestacja odbywa się pod hasłem: "Dzień Kobiet Bez Kompromisów!" i jest elementem ogólnopolskiej akcji, której celem jest zbieranie podpisów na rzecz ustawy o "bezpiecznym przerywaniu ciąży i innych prawach reprodukcyjnych". Pomysłodawcy domagają się przede wszystkim prawa do bezpiecznego przerywania ciąży do 12. tygodnia, a także wprowadzenia procedur, które pomagałyby w dokonaniu aborcji.

Demonstracja w Warszawie, to element ogólnopolskiej akcji, która odbędzie się też w innych miastach. Przedstawiciele Strajku Kobiet chcą legalnej aborcji w Polsce, dlatego powstał Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Legalna aborcja. Bez kompromisów".

Utrudnienia

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że są utrudnienia w kursowaniu tramwajów linii: 7, 9, 10, 17, 22, 24, 25, 33, 41 i autobusów linii: 109, 127, 128, 131, 158, 174, 175, 501, 504, 517, 519, 521, 522, 525.

"Tramwaje i autobusy są kierowane na trasy objazdowe, przebiegające najbliższymi przejezdnymi ciągami. Zalecamy korzystanie z sieci metra oraz kolei miejskiej, które obecnie kursują bez utrudnień" - czytamy na stronie ZTM.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: wawainfo.pl

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News