wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne

google maps

Eksplozja w mieszkaniu na Targówku. Keczup zdemolował mieszkanie pani Wandy

4 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Eksplozja w mieszkaniu w środku nocy postawiła Panią Wandę z Targówka na nogi. Przerażona kobieta zerwała się z łóżka i pobiegła sprawdzić co się stało. Okazało się, że to eksplodował keczup, który leżał w kuchni. Sprawę opisał "

Eksplozja keczupu

Kuchnia wyglądała jak z filmu grozy. Czerwone plamy były wszędzie - na ścianach, suficie, meblach. Przerażona kobieta początkowo była w ogromnym szoku.

- Usłyszałam trzask i się przeraziłam, nie wiedziałam co to może być - powiedziała w rozmowie z gazetą 70-letnia pani Wanda. Kobieta najpierw zapaliła światło, a następnie rozejrzała się po kuchni. Okazało się, że z parapetu zniknął keczup. Emerytka znalazła go dopiero pod szafkami. "Był nabrzmiały i zepsuty" - czytamy w "Super Expressie".

Mieszkanka Targówka nie mogła uwierzyć w to co się stało. - W lipcu zrobiłam remont ścian w całym mieszkaniu, a teraz przez ten keczup wszystko jest do poprawy - powiedziała na łamach tabloidu.

Skarga do producenta

70-latka liczy na to, że producent weźmie odpowiedzialność za eksplozję i zniszczenia. Spakowała opakowanie i dołączyła do niego szczegółowy opis tego co wydarzyło się nocą w jej mieszkaniu.

Niestety - jak donosi se.pl - reklamacja została odrzucona.

Producent stwierdził, że kobieta przechowywała produkt w sposób nieodpowiedni. - Keczup fabrycznie zamknięty, zabezpieczony membraną, nie musi być przechowywany w lodówce. Natomiast po otwarciu, czyli usunięciu membrany znajdującej się pod korkiem, powinien być przechowywany w lodówce - stwierdziła w oświadczeniu dla "Super Expressu" Dorota Liszka, manager ds. komunikacji firmy Agros-Nova, która produkuje keczup.

Jak dodała, po usunięciu membrany do opakowania dociera powietrze. - W powietrzu znajdują się mikroorganizmy które mogą wpłynąć na jakość otwartego produktu. Jeżeli będzie niewłaściwie przechowywany w takiej sytuacji może dojść do jego zepsucia - dodała.

Na opakowaniu keczupu faktycznie widnieje informacja o tym, że po otwarciu trzeba go trzymać w lodówce.

Łzy w oczach

Pani Wanda jest wściekła z takiego obrotu sprawy. Musi spłacić kredyt za remont, a jest osobą z niepełnosprawnością, która traci wzrok i nie jest w stanie samodzielnie naprawić szkód wyrządzonych w wyniku eksplozji.

- Sama sobie kolejnego remontu nie zrobię, a na fachowca nie mam już pieniędzy - podsumowała ze łzami w oczach emerytka.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Audi dosłownie zmiażdżyło kobietę. Za kierownicą siedział młody kierowca, policja szuka świadków

  • Tragedia podczas mszy świętej. Mężczyzna umarł w kościele

  • Do Warszawy nadciąga mróz. IMGW wydał ostrzeżenia

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: google maps

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Wiadomości

Nie żyje ksiądz prałat Marian Rola. W piątek pogrzeb duchownego

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rafał Trzaskowski ostrzega przed skutkami Polskiego Ładu

Czytaj więcej >

Wiadomości

Nie żyje profesor Jan Stanienda

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Wiadomości

26 września rusza 43. Maraton Warszawski. Nadchodzą utrudnienia

Czytaj więcej >
Obraz DUOTONE_ z Pixabay

Wiadomości

Nie żyje Hanna Lewandowska, wiceprezes Zarządu Oddziału Warszawa-Śródmieście Związku Nauczycielstwa Polskiego

Czytaj więcej >
Marek BAZAK/East News

Wiadomości

Awaria metra. Na stacji Młociny występują utrudnienia

Czytaj więcej >