wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Sołtys wsi Dobczyn o śmierci 13-latek: Musiały to zaplanować
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Sołtys wsi Dobczyn o śmierci 13-latek: Musiały to zaplanować

Wołomin
PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Wołomin. Sołtys wsi Dobczyn zdradził szczegóły na temat sytuacji 13-letniej mieszkanki powiatu. Powiedział, co wykazały nagrania z monitoringu miejskiego. - Musiały to zaplanować - sugerował w rozmowie z "Faktem".

Na przełomie sierpnia i września opinią publiczną wstrząsnęła informacja o śmierci dwóch 13-latek. Ich ciała znaleziono powieszone na wierzbie. - Miały pomalowane oczy na czarno i ostry makijaż twarzy, przypominały manekiny - relacjonował dla "Faktu" mężczyzna, który odnalazł uczennice.

Wołomin. Sołtys Dobczyna zdradza: Musiały to zaplanować

Dziennikarze tabloidu dotarli także do sołtysa Dobczyna, Pawła Kurka. Samorządowiec ujawnił, co pokazał monitoring. - Musiały to zaplanować - sugerował. Jak się okazało, 13-latki przyjechały na wieś pociągiem.

Kamery wykazały, że uczennice trzymały w rękach donice, z którymi ruszyły w kierunku zagajniku. Jedna z nich mieszkała w stolicy, a druga w powiecie wołomińskim. Jak się okazało, 13-latka spod Warszawy była jedynaczką.

Sołtys określił ją jako "ukochane dziecko rodziców". W domu 13-latki miał panować spokój. - Opieka społeczna czy gmina nigdy nie musiały tam interweniować, to taka cicha, normalna rodzina. Ogromna tragedia - komentował dla "Faktu".

W rozmowie z naszą redakcją rzeczniczka warszawsko-praskiej prokuratury, Katarzyna Skrzynecka zaprzeczyła, by do śmierci przyczyniły się osoby trzecie. - Jako przyczynę zgonu biegli stwierdzili powieszenie. Nie stwierdzono obrażeń, które świadczyłyby o udziale osób trzecich - podała.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: fakt.pl, wawainfo.pl zdjęcie główne: PIOTR GRZYBOWSKI/East News

Powiązane