wawainfo.pl > Wiadomości > "Siedział w wózku ze zwieszoną głową i nie reagował". Na Rondzie Wiatraczna zmarł bezdomny
Agata Jaroszewska
Agata Jaroszewska 19.03.2022 03:38

"Siedział w wózku ze zwieszoną głową i nie reagował". Na Rondzie Wiatraczna zmarł bezdomny

Zwłoki bezdomnego na wózku inwalidzkim na Rondzie Wiatraczna
(zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News

Przechodnie nie zwracali uwagi na mężczyznę na wózku. Okazało się, że przy Rondzie Wiatraczna zmarł bezdomny.

Obok mężczyzny, który ze zwieszoną głową siedział na wózku inwalidzkim przy Rondzie Wiatraczna przeszło wiele osób. Praktycznie nikt jednak nie zainteresował się, czy potrzebuje on pomocy.

Prawda okazała się makabryczna. Bezdomny siedzący na wózku już nie żył.

Przy Rondzie Wiatraczna zmarł bezdomny

Na grupie sąsiedzkiej mieszkańców Grochowa pojawiło się zdjęcie policyjnego parawanu rozstawionego na chodniku. Z relacji wynika, że zakrywa on ciało bezdomnego siedzącego na wózku inwalidzkim.

- Siedział w wózku ze zwieszoną głową i nie reagował jak nim trzachali (pisownia oryginalna - przyp. red.) - przeczytać można relację jednego z mieszkańców, który był świadkiem tego zdarzenia.

Informację tę potwierdza w rozmowie z wawainfo.pl Małgorzata Wersocka z zespołu prasowego stołecznej policji.

Nie było szans na jego uratowanie, stwierdzono jego zgon

- Dostaliśmy informację, że na wózku inwalidzkim przy Rondzie Wiatraczna jest mężczyzna. Przyjechaliśmy na miejsce, przyjechało również pogotowie - przekazała dla wawainfo.pl Małgorzata Wersocka.

Okazuje się, że policjanci nie mieli szansy przeprowadzić większych działań. - Lekarz stwierdził zgon, jednocześnie wykluczono udział osób trzecich.

Wszystko działo się tuż obok pętli tramwajowej

Osoby, które wezwały policję, miały zasugerować, że mężczyzna siedzący na wózku może potrzebować pomocy. Na pomoc było już jednak za późno.

Mężczyzna nie reagował na wezwania policjantów. Parawan policyjny odgrodził ciało osoby w kryzysie bezdomności od przechodniów na Rondzie Wiatraczna. Wózek z martwym mężczyzną znajdował się na środku pętli tramwajowej.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: (zdjęcie ilustracyjne) Piotr Molecki/East News