wawainfo.pl
Linie lotnicze LOT

PAWEL JASKOLKA/AGENCJA SE/East News

Nagła akcja służb na lotnisku w Warszawie. Niestety, nie udało się uratować zająca

11 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

O dużym pechu mogą mówić pasażerowie wtorkowego lotu z Warszawy do Zielonej Góry. Najpierw z powodu problemów technicznych musieli zmienić samolot, następnie na drodze stanął im zając, który pojawił się na pasie startowym.

Samolotu LOT-u zawrócił na Okęcie

Wtorek, 9 lutego nie był dobrym dniem dla pasażerów, którzy chcieli z warszawskiego Okęcia dostać się drogą powietrzną do Zielonej Góry. Najpierw tuż po wystartowaniu maszyny Polskich Linii Lotniczych LOT, musiała ona zawrócić na lotnisko z powodu problemów technicznych.

Pasażerowie szybko przenieśli się do nowego samolotu, który został podstawiony przez przewoźnika i który miał dostarczyć klientów do stolicy województwa lubuskiego. Niestety również i tym razem start nie powiódł się. Sterujący maszyną odkryli kolejny powód, który zmusił ich do opóźnienia startu.

Samolot zderzył się z zającem

Szybko okazało się, że tym razem nie zawiódł samolot, a gość, którego na pasie startowym nie spodziewał się nikt. Jak się okazało nie zawinił samolot, a zając, który wtargnął na lotnisko. Z zapisu rozmowy pilotów, którzy odpowiedzialni byli za ten rejs jasno wynika, że zauważyli wtargnięcie zwierzęcia.

Na YouTube umieszczone zostało nagranie rozmowy pilotów z kontrolą lotów. Pilot poinformował, że podczas startu zauważył, że minął zająca. Prosił o sprawdzenie przez służby lotniska, czy rzeczywiście doszło do potrącenia.

Przypuszczenia się potwierdziły. W rozmowie z Super Expressem rzecznik prasowy LOT-u, Krzysztof Moczulski przekazał, że doszło do zderzenia i samolot musiał ponownie zawrócić, ponieważ tak nakazują procedury. 

Samolot nie ucierpiał, zwierzę tak

Maszyna nie ucierpiała, w przeciwieństwie do zwierzęcia. Jednak samolot musiał wrócić na lotnisko, tak w wypadku kolizji z dzikim zwierzęciem każą postępować przepisy. W procedurach jest mowa o zachowaniu pilotów po zderzeniu ze zwierzęciem lub ptakiem - potrzebna jest inspekcja samolotu.

Pasażerowie, którzy nie dotarli tego dnia do miejsca docelowego swojej podróży, otrzymali od linii lotniczych wszystkie świadczenia, które wynikają z przełożenia lotu. Rejs z Warszawy do Zielonej Góry odbył się kolejnego dnia o godzinie 7:20.

Powodem zawrócenia samolotu na Okęcie nie była sama usterka, czy też zderzenie na pasie startowym z zającem. W Zielonej Górze, czyli miejscu docelowym rejsu linii LOT, nie ma mechaników, którzy mają uprawnienia do zajmowania się i typem samolotu, który został wybrany jako środek transportu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Tragedia w Mławie: pies pogryzł 3-letnią dziewczynkę

  • Zgon po szczepionce w Warszawie. Nie żyje mężczyzna

  • Kultowa cukiernia oblegana, mimo mrozu i śnieżycy. Po pączki stoi się w sporej kolejce

źródło: wawainfo.pl, se.plzdjęcie główne: eastnews.pl

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >