Rząd poluzuje obostrzenia. Czego możemy się spodziewać?

Autor Mateusz Dolak - 26 Kwietnia 2021
Źródło: East News, zdjęcie ilustracyjne

Wiceminister Jarosław Gowin zdradził w poniedziałek jakie branże mogą zostać odmrożone w maju. Decyzja w tej sprawie zapadnie dosłownie za chwilę. Na środę rząd zaplanował konferencję w sprawie obostrzeń.

Kiedy otworzą restauracje?

Wicepremier i minister rozwoju, pracy oraz technologii powiedział, że jego zdaniem do końca maja cała polska gospodarka powinna zostać uwolniona. - Rzecz jasna muszą być utrzymane i rygory sanitarne, i pozytywny trend, jeżeli chodzi o liczbę zachorowań - podkreślił Gowin.

I dodał, że jest zwolennikiem by w jak najszybszym tempie otwierać kolejne branże.

Podczas konsultacji z przedsiębiorcami ustalono, że handel i większość usług należy otworzyć tuż po majówce. Gowin zdradził, że mowa była też o otwarciu ogródków restauracyjnych, a także hoteli.

Niewybuch w Wieliszewie. Pilna akcja służbNiewybuch w Wieliszewie. Pilna akcja służbCzytaj dalej

- Wspólnie z Radą Przedsiębiorczości doszliśmy do wniosku, że 4 maja powinien być start do szybkiego odmrażania polskiej gospodarki, w tym także do udostępnienia wszystkim chętnym ogródków restauracyjnych, być może też pewnej puli, np. 50 proc. miejsc w hotelach. Ale to są na razie propozycje, które wypracowałem z przedsiębiorcami. Ostateczna decyzja należy do całej rady ministrów - powiedział wicepremier Gowin.

Konferencja w sprawie obostrzeń

Decyzje rządowe mają zapaść w środę. Na ten dzień minister zdrowia zapowiedział swoją konferencję prasową.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, tego dnia prawdopodobnie poznamy plan dotyczący funkcjonowania branży gastronomicznej, hotelarskiej. - Odniesiemy się też do sprawy organizacji komunii, wesel i innych uroczystości - mówił Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia stwierdził też, że w środę prawdopodobnie powie co dalej z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne ilustracyjne: East News

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News