wawainfo.pl > Wiadomości > Rząd poluzuje obostrzenia. Czego możemy się spodziewać?
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:19

Rząd poluzuje obostrzenia. Czego możemy się spodziewać?

East News, zdjęcie ilustracyjne

Kiedy otworzą restauracje?

Wicepremier i minister rozwoju, pracy oraz technologii powiedział, że jego zdaniem do końca maja cała polska gospodarka powinna zostać uwolniona. - Rzecz jasna muszą być utrzymane i rygory sanitarne, i pozytywny trend, jeżeli chodzi o liczbę zachorowań  - podkreślił Gowin.

I dodał, że jest zwolennikiem by w jak najszybszym tempie otwierać kolejne branże.

Podczas konsultacji z przedsiębiorcami ustalono, że handel i większość usług należy otworzyć tuż po majówce. Gowin zdradził, że mowa była też o otwarciu ogródków restauracyjnych, a także hoteli.

- Wspólnie z Radą Przedsiębiorczości doszliśmy do wniosku, że 4 maja powinien być start do szybkiego odmrażania polskiej gospodarki, w tym także do udostępnienia wszystkim chętnym ogródków restauracyjnych, być może też pewnej puli, np. 50 proc. miejsc w hotelach. Ale to są na razie propozycje, które wypracowałem z przedsiębiorcami. Ostateczna decyzja należy do całej rady ministrów - powiedział wicepremier Gowin.

Konferencja w sprawie obostrzeń

Decyzje rządowe mają zapaść w środę. Na ten dzień minister zdrowia zapowiedział swoją konferencję prasową.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, tego dnia prawdopodobnie poznamy plan dotyczący funkcjonowania branży gastronomicznej, hotelarskiej.  - Odniesiemy się też do sprawy organizacji komunii, wesel i innych uroczystości - mówił Adam Niedzielski.

Minister Zdrowia stwierdził też, że w środę prawdopodobnie powie co dalej z obowiązkiem noszenia maseczek na świeżym powietrzu.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi: