wawainfo.pl > Dzielnice > Robił remonty i okradał domy. Policja złapała oszusta, który grabił klientów
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 19.03.2022 03:37

Robił remonty i okradał domy. Policja złapała oszusta, który grabił klientów

Mokotów
Policja Mokotów

Mokotów. Fachowiec okradał domy, które miał remontować. Okazało się, że był recydywistą i uciekał od kary 10 miesięcy więzienia za wcześniejsze kradzieże. Policji udało się schwytać złodzieja.

Teraz kara 10 miesięcy więzienia będzie mogła wydawać się nawet przyjemną alternatywą wobec groźby spędzenia za kratami kolejnych 5 lat.

Mokotów. Policja ujęła fachowca, który podczas remontów okradał domy

Chciał specjalistę, dostał recydywistę. Jeden z mieszkańców Mokotowa szukał fachowca, który pomógłby mu wyremontować mieszkanie.

Kiedy policja zapukała więc do jego drzwi, właściciel był całkowicie zaskoczony. 38-letni, zatrudniony przez niego fachowiec, okazał się być recydywistą.

Mężczyzna był poszukiwany wcześniej przez policję w Oleśnie, gdzie miał odbyć zasądzony wyrok 10 miesięcy pozbawienia wolności w związku z kradzieżami.

Okazało się, że z mieszkań, które remontował na przełomie lipca i sierpnia przy ul. Tureckiej, ukradł 9000 zł i power banka. W pewnym momencie sam wyznał to policji podczas rozmowy z funkcjonariuszami.

Przy mężczyźnie znaleziono power banka i słuchawki do telefonu oraz 3000 zł w gotówce. Mienie zostało od razu zabezpieczone.

Teraz grozi mu dłuższa odsiadka

O ile wcześniej groziło złodziejowi jedynie 10 miesięcy więzienia, do tej kary będzie musiał doliczyć kolejną.

Sąd na Mokotowie może doliczyć mu do wyroku nawet 5 lat więzienia. To oznacza, że jego odsiadka będzie ponad pięć razy dłuższa niż wcześniej.

Ponadto policjanci przestrzegają przed zatrudnieniem niesprawdzonych fachowców. Warto sprawdzać ich referencje.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Policja Mokotów