wawainfo.pl
#raportwawa

#raportwawa 15:50 Utrudnienia w metrze. Pociagi nie kursują w Śródmieściu

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Alicja Guz

Udostępnij:

#raportwawa. Relacja na żywo z Warszawy i okolic. W #raportwawa znajdziecie najnowsze informacje o korkach, wypadkach, pożarach, utrudnieniach i wszystkich najważniejszych wydarzeniach. Daj nam znać przez hasztag #raportwawa na Facebooku, Twitterze lub na

15:50 Utrudnienia w kursowaniu metra linii M1

Wyłączony ruch na stacji metra M1 - Dworzec Gdański. Kursowanie pociągów odbywa się w pętlach: METRO MŁOCINY – PL. WILSONA ..-.. METRO POLITECHNIKA – KABATY. Uruchomiono autobusową komunikację zastępczą kursującą: METRO POLITECHNIKA – pl. Konstytucji – Marszałkowska – Andersa – Mickiewicza – PL. WILSONA.

14:51 Strażacy walczą ze skutkami ulewy. IMGW ostrzega przed kolejnymi nawałnicami

- Otrzymaliśmy ponad sto zgłoszeń związanych z obfitymi opadami deszczu oraz silnym wiatrem. W Warszawie wpłynęło do nas trzydzieści zawiadomień, ponad dwadzieścia było ich w Legionowie i Otwocku, a 10 w Piasecznie. Oczywiście liczba zgłoszeń wciąż rośnie. Połowa zawiadomień jakie do nas wpływa dotyczy podtopień, drugie część to sprawy związane z połamanymi drzewami, urwanymi gałęziami, czy przewróconymi drzewami, które blokują przejście na chodnikach - powiedział nam rzecznik prasowy Mazowieckiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Karol Kierzkowski. 

14:06 Zalana ulica Magazynowa w Warszawie

Nagła nawałnica nad Warszawą zalała też ulice w Warszawie. Do naszej redakcji dostajemy filmy i zdjęcia zalanych samochodów i nieprzejezdnych dróg. Otrzymaliśmy nagranie od naszego czytelnika, na którym widać jak samochody na ulicy Magazynowej dosłownie toną w kilkucentymetrowych strumieniach wody, które płyną wzdłuż ulicy.

13:50 Zalane ulice, nieprzejezdne miasta. Ulewa nad Mazowszem

Otwock i Legionowo odcięte od świata, Z powodu nagłej ulewy na Mazowszu zalane zostały drogi w Otwocku i Legionowie. Nieprzejezdne w tej chwili są niektóre ulice. Autobusy komunikacji nie kursują. A strażacy mają pełne ręce roboty. Mieszkańcy piszą na Facebooku, że tak źle nie było od dawna. Więcej informacji podajemy tutaj.

13:05 Kolizja na S8 w miejscowości Tumanek

W miejscowości Tumanek w gminie Wyszków na trasie S8 doszło do kolizji. Jak podaje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad samochód ciężarowy zderzył się z samochodem osobowym. Zablokowany lewy i awaryjny pas jezdni. Ruch odbywa się tylko prawym pasem.

12:32 Utrudnienia na S8. Tworzy się ogromny korek

Chwilę  przed godziną 12.00 na al. Obrońców Grodna samochód ciężarowy jadący w kierunku Pragi Północ wjechał w barierki. Spowodowało to zablokowanie jednego z pasów jezdni. W związku z tym wzdłuż al. Obrońców Grodna tworzy się gigantyczny korek.

12:22 Utrudnienia w kursowaniu tramwajów na Mokotowie

Na Mokotowie są utrudnienia w kursowaniu tramwajów. Jak podaje Warszawski Transport Publiczny "W rejonie zespołu przystankowego: NIEDŹWIEDZIA, tramwaje linii 4, 10, 35 jadące w kierunku krańca: WYŚCIGI, kończą kursowanie na pętli: METRO WILANOWSKA".

12:11 Kolejna burza nad Warszawą

Kolejna burza przechodzi nad Mazowszem. IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. Prognozowane są opady deszczu od 15 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm, a także porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami może spaść grad. 

11:40 Poważny wypadek w Jawczycach

W miejscowości Jawczyce na ulicy Poznańskiej doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego zasłabł. Na miejscu jest śmigłowiec LPR, który przetransportuje kierowcę do szpitala. Pojawiły się utrudnienia. Ulica Poznańska w kierunku Ożarowa jest zablokowana. Natomiast w kierunku Warszawy ruch odbywa się prawym pasem. Autobusy linii 713 kierowane są trasą objazdową.

9:30 Zderzenie dwóch pojazdów

Na ulicy Radzymińskiej na lewym pasie w kierunku centrum zderzyły się dwa pojazdy Renault i Fiat.

7:44 Ponad 450 interwencji strażaków

W związku z zalaniami i powalonymi drzewami, które spowodowała burza przechodząca nad Mazowszem, strażacy interweniowali 455 razy. Najwięcej interwencji było w Warszawie  - 124.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >