wawainfo.pl
Burze w Legionowie i Otwocku

OSP Świdry Małe

Otwock i Legionowo odcięte od świata. Wszystko płynie. Tak źle nie było od dawna

18 Czerwca 2020

Autor tekstu:

Karolina Kraushar

Udostępnij:

Otwock i Legionowo odcięte od świata, Z powodu nagłej ulewy na Mazowszu zalane zostały drogi w Otwocku i Legionowie. Nieprzejezdne w tej chwili są niektóre ulice. Autobusy komunikacji nie kursują. A strażacy mają pełne ręce roboty. Mieszkańcy piszą

Utrudnienia w Legionowie

- Prawie całe Legionowe jest zalane. Prowadzimy akcje przy ulicach: Chrobrego, Narutowicza, Miłosza, Jagiellońskiej czy Brzozowej, oczywiście jest tego znacznie więcej. Właściwie prawie w całym powiecie mamy w tej chwili podtopienia. Otrzymaliśmy już 41 zgłoszeń - przekazał nam st. kpt. Łukasz Szulborski z Komendy Powiatowej PSP w Legionowie. Z kolei Warszawski Transport Publiczny poinformował, że skrócona została trasa autobusu 731. "W związku z zablokowanym przejazdem ulicą SUWALNĄ w Legionowie, autobusy linii 731 zostają skrócone do przystanku: CYNKOWA 01" czytamy w komunikacie.

Burza w Otwocku

Na straż pożarną w Otwocku wpłynęły zawiadomienia o dwóch zwalonych drzewach. - W tej chwili prowadzimy też działania związane z odpompowywaniem wody w Otwocku przy ul. Nadrzeczne - poinformował mł. kpt. Maciej Łodygowski. Straż pożarna prowadzi działania na terenie całego powiatu otwockiego. - Otrzymaliśmy 29 zgłoszeń związanych z intensywnymi opadami deszczu i porywistym wiatrem. W tej chwili większość akcji straży pożarnej prowadzonych jest w związku z lokalnymi podtopieniami. Otrzymaliśmy kilka zgłoszeń dotyczących zalanych garaży i piwnic z Józefowa przy ulicach: Lipowej i Polnej oraz prowadzimy pięć interwencji w Karczewie, również są to podtopienia - relacjonuje strażak. Na skutek nawałnicy została skrócona trasa autobusu linii 722. "W związku z zablokowany przejazdem ul. Stefana Żeromskiego (Otwock), autobusy linii 722 skrócone zostają do przystanku: Wólka Mlądzka 01" podał Warszawski Transport Publiczny.

Burza na Mazowszu

Burze przechodzące nad Mazowszem niosą ze sobą silne porywy wiatru oraz obfite opady deszczu. Ich skutkami są między innymi pozalewane ulice Warszawy, powyrywane drzewa i podtopione gospodarstwa. Tylko minionej doby straż interweniowała na Mazowszu 455 razy, w tym 124 w stolicy. Sytuację można śledzić na bieżąco z naszym raportem.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >