wawainfo.pl > Wiadomości > Zacznie się o godzinie 18 przed ambasadą Rosji. Będą protestować w obronie Nawalnego
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:20

Zacznie się o godzinie 18 przed ambasadą Rosji. Będą protestować w obronie Nawalnego

East News

Protest w obronie Nawalnego

Aleksiej Nawalny to rosyjski opozycjonista mocno krytykujący Władimira Putina. Polityk został wysłany do kolonii karnej. Jego stan zdrowia uległ znacznemu pogorszeniu. 

31 marca Nawalny rozpoczął strajk głodowy. Media podają, że po to, aby wymusić możliwość zbadania przez zaufanych lekarzy.

Unia Europejska wezwała Rosję do udzielenia Nawalnemu pomocy medycznej, a Stany Zjednoczone grożą Rosji konsekwencjami w przypadku śmierci opozycjonisty.

W obronie Nawalnego wystąpili nawet rosyjscy politycy, którzy zarzucili Putinowi że kieruje się "osobistą nienawiścią".

Początek o godzinie 18

21 kwietnia w Rosji i innych miejscach na świecie o tej samej godzinie odbyć się mają demonstracje i protesty w sprawie Nawalnego. W Warszawie pikietę zaplanowano przed ambasadą Rosji na Mokotowie.

- Aleksiej Nawalny umiera w kolonii karnej, na naszych oczach, na oczach całego świata. Jeśli nie otrzyma natychmiastowej pomocy medycznej, nie przeżyje najbliższych kilku dni. Chcemy wyrazić stanowczy protest przeciwko torturom - mówi w rozmowie z "Gazetą Wyborczą, Igor Isajew ze Stowarzyszenia "Za wolną Rosję".

I dodaje: "wspierając Aleksieja Nawalnego, pamiętamy także o setkach innych uwięzionych przez Kreml z powodów politycznych obywatelach i obywatelkach Rosji, a także Ukrainy".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: "Gazeta Wyborcza", "Deutsche Welle", wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Tagi:
Powiązane