wawainfo.pl
protest w centrum warszawy

Extinction Rebellion Warszawa

Gigantyczne utrudnienia w centrum Warszawy. Ludzie siedzą na środku ulicy, na miejscu policja i straż pożarna

26 Lutego 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Aktywiści ekologiczni znów zablokowali Warszawę. W czwartek od rana trwa protest na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ulicy Emilii Plater. Są bardzo duże utrudnienia zarówno dla kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej

Protest w centrum Warszawy

Demonstrację na żywo zobaczycie na profilu Extinction Rebellion Warszawa. Zgromadzeni zablokowali odcinek Alei Jerozolimskich tuż przy Dworcu Centralnym pomiędzy ulicą Emilii Plater a rondem Czterdziestolatka.

Aktywiści w kocach termicznych leżą na przejściu dla pieszych. Mają ze sobą czerwony baner z hasłem "Planeta Ziemia Umiera" i "Klimatyczny stan wyjątkowy". Część demonstrujących przykuła się do jezdni.

Na miejscu są policjanci i strażacy. Służby nie usuwają uczestników, ale mają ze sobą nożyce do przecinania metalu. Funkcjonariusze dążą do udrożnienia ruchu i spisują uczestników zgromadzenia. Komenda Stołeczna Policji podaje, że kierowane będą wnioski o ich ukaranie.

Organizatorzy protestu nie przejmują się policją. Nawołują kolejne osoby, by przyjechały do centrum i przyłączyły się do pikiety.

"Dziś wszyscy jesteście potrzebni na ulicy. Czas na bunt przeciw bierności polityków w walce z katastrofą klimatyczną. Żądamy od rządzących zorganizowania panelu obywatelskiego, który wypracuje wiążące rozwiązania nt. zapobiegania i minimalizowania skutków katastrofy klimatycznej. Siła w ręce ludzi! Nie możemy już polegać na systemie, który zawodził przez ostatnie lata – przybliżając nas do przekroczenia punktów krytycznych i nieodwracalnych zmian." - czytamy na Facebookowym profilu rebelii.

Utrudnienia

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że dotyczą one linii : 109,117,127,158,131,158,175,501,504,507,517,519,521,522,525.

Autobusy jadące w kierunku Dworca Centralnego omijają protest. Przed zablokowanym odcinkiem Alei Jerozolimskich skręcają w ulicę Emilii Plater. Objazd prowadzi Świętokrzyską i zakłada wjazd na pętlę przy dworcu od strony alei Jana Pawła II.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: Extinction Rebellion Warszawa

Podobne artykuły

Akcja służb w Lesie Kabackim (zdj. ilustracyjne)

Wiadomości

23-letnia Karolina nie żyje. Jej ciało znaleziono w Lesie Kabackim

Czytaj więcej >
W Warszawie trwa protest Agrounii.

Wiadomości

Akcja rolników w Warszawie, są mocno wkurzeni. Przyjechali przed Biedronki i rozdają ziemniaki

Czytaj więcej >
Pół nagi mężczyzna na Grochowie zaniepokoił wiernych z pobliskiego kościoła.

Wiadomości

Skandal podczas mszy świętej. Przed kościołem nagle pojawił się rozebrany mężczyzna

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rolnicy mają dość. W czwartek pojawią się przed Biedronkami

Czytaj więcej >
W centrum Warszawy postawiono canoe.

Wiadomości

W Warszawie w środku miasta nagle pojawiła się łódka. O co chodzi?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Ogromny paraliż w Warszawie. Opóźnione autobusy, korek na kilkanaście kilometrów. Wszystko przez ulewę

Czytaj więcej >