Gigantyczne utrudnienia w centrum Warszawy. Ludzie siedzą na środku ulicy, na miejscu policja i straż pożarna

Autor Mateusz Dolak - 26 Lutego 2021
protest w centrum warszawyŹródło: Extinction Rebellion Warszawa

Aktywiści ekologiczni znów zablokowali Warszawę. W czwartek od rana trwa protest na skrzyżowaniu Alei Jerozolimskich i ulicy Emilii Plater. Są bardzo duże utrudnienia zarówno dla kierowców, jak i pasażerów komunikacji miejskiej. Na miejscu jest policja i straż pożarna.

Protest w centrum Warszawy

Demonstrację na żywo zobaczycie na profilu Extinction Rebellion Warszawa. Zgromadzeni zablokowali odcinek Alei Jerozolimskich tuż przy Dworcu Centralnym pomiędzy ulicą Emilii Plater a rondem Czterdziestolatka.

Aktywiści w kocach termicznych leżą na przejściu dla pieszych. Mają ze sobą czerwony baner z hasłem "Planeta Ziemia Umiera" i "Klimatyczny stan wyjątkowy". Część demonstrujących przykuła się do jezdni.

Na miejscu są policjanci i strażacy. Służby nie usuwają uczestników, ale mają ze sobą nożyce do przecinania metalu. Funkcjonariusze dążą do udrożnienia ruchu i spisują uczestników zgromadzenia. Komenda Stołeczna Policji podaje, że kierowane będą wnioski o ich ukaranie.

Organizatorzy protestu nie przejmują się policją. Nawołują kolejne osoby, by przyjechały do centrum i przyłączyły się do pikiety.

"Dziś wszyscy jesteście potrzebni na ulicy. Czas na bunt przeciw bierności polityków w walce z katastrofą klimatyczną. Żądamy od rządzących zorganizowania panelu obywatelskiego, który wypracuje wiążące rozwiązania nt. zapobiegania i minimalizowania skutków katastrofy klimatycznej. Siła w ręce ludzi! Nie możemy już polegać na systemie, który zawodził przez ostatnie lata – przybliżając nas do przekroczenia punktów krytycznych i nieodwracalnych zmian." - czytamy na Facebookowym profilu rebelii.

Utrudnienia

Kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą liczyć się z utrudnieniami.

Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że dotyczą one linii : 109,117,127,158,131,158,175,501,504,507,517,519,521,522,525.

Autobusy jadące w kierunku Dworca Centralnego omijają protest. Przed zablokowanym odcinkiem Alei Jerozolimskich skręcają w ulicę Emilii Plater. Objazd prowadzi Świętokrzyską i zakłada wjazd na pętlę przy dworcu od strony alei Jana Pawła II.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie główne: Extinction Rebellion Warszawa

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News