W weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla Warszawy

Autor Kamil Matuszak - 4 Grudnia 2020
W weekend zmienna i nieprzyjemna pogodaŹródło: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Meteorolodzy zapowiadają niespokojny weekend. W całej Polsce ocieplenie, ale także porywisty wiatr. Takie warunki pogodowe nawiedzą również Warszawę. Będzie nieprzyjemnie, a zmiany będą gwałtowne.

Prognoza pogody na weekend

Prognoza pogody nie zapowiada spokojnego weekendu. Nie powinno padać, a zza chmur powinno wyglądać czasem słońce. Jednak to wszystkie dobre informacje na nadchodzące dni.

Meteorolodzy zapowiadają, że temperatura w niektórych miejscach Polski może osiągnąć momentami nawet 15 stopni, co jest niezwykłym wydarzeniem, zważywszy, że to już grudzień.

Najważniejszą informacją, która powinna zaniepokoić warszawiaków jest to, że przez cały weekend będzie mocno wiało, nawet do 80 km/h.

W sobotę nadejdzie ocieplenie, a temperatura w centrum i na południu kraju osiągnie 10-11 stopni, to jednak wówczas pojawiać zacznie się porywisty wiatr miejscami do 60-70 km/h. W stolicy sobota zapowiada się pogodni, ze sporą ilością przejaśnień i temp. 10 stopni. Jednak porywy wiatru mogą dojść do 75 km/h, co na pewno przeszkadzać będzie w czerpaniu pełnej radości. Biomet będzie jednak korzystny.

Porywisty wiatr i wysoka temperatura

Niedziela w Warszawie to kolejny całkiem pogodny dzień - do 8 stopni, ale pojawi się już więcej chmur, za którymi chować będzie się słońce. Wiatr znów osiągnie w porywach nawet 75 km/h, a wilgotność podniesie się do ok. 80%.

Początek tygodnia to nadal nieprzyjemny wiatr do 75 km/h. Niższa temperatura (do 3 stopni) nie będzie sprzyjać poruszaniu się po mieście. Według meteorologów odczuwalnie będą już -4 stopnie. Ta tendencja utrzyma się w dalszej części tygodnia. Wiatr zelżeje, jednak niska temperatura i zmieniające się ciśnienie nie będzie dobrze nastrajać m.in. do pracy.

Od wtorku możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. To w połączeniu z krótkim dniem na pewno przyczyni się to do pogorszenia się naszego nastroju.

Najbliższy weekend przyniesie lepszą pogodę niż dwa poprzednie. W ubiegłym tygodniu w sobotę i niedzielę pogoda spadła w okolice zera, co spowodowało oblodzenia na drogach.Wcześniejszy tydzień to deszcz i pierwsze opady deszczu ze śniegiem.

Warszawscy drogowcy już od jakiegoś czasu przygotowują się na nadejście zimy. Zarząd Dróg Miejskich na drogi wyjechały w sumie 42 posypywarki, które przygotowywać będą ulice na pierwsze oznaki nadejście prawdziwej zimy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News