wawainfo.pl
W weekend zmienna i nieprzyjemna pogoda

ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

W weekend będzie bardzo niespokojnie. Znamy szczegóły prognozy pogody dla Warszawy

4 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Meteorolodzy zapowiadają niespokojny weekend. W całej Polsce ocieplenie, ale także porywisty wiatr. Takie warunki pogodowe nawiedzą również Warszawę. Będzie nieprzyjemnie, a zmiany będą gwałtowne.

Prognoza pogody na weekend

Prognoza pogody nie zapowiada spokojnego weekendu. Nie powinno padać, a zza chmur powinno wyglądać czasem słońce. Jednak to wszystkie dobre informacje na nadchodzące dni.

Meteorolodzy zapowiadają, że temperatura w niektórych miejscach Polski może osiągnąć momentami nawet 15 stopni, co jest niezwykłym wydarzeniem, zważywszy, że to już grudzień.

Najważniejszą informacją, która powinna zaniepokoić warszawiaków jest to, że przez cały weekend będzie mocno wiało, nawet do 80 km/h.

W sobotę nadejdzie ocieplenie, a temperatura w centrum i na południu kraju osiągnie 10-11 stopni, to jednak wówczas pojawiać zacznie się porywisty wiatr miejscami do 60-70 km/h. W stolicy sobota zapowiada się pogodni, ze sporą ilością przejaśnień i temp. 10 stopni. Jednak porywy wiatru mogą dojść do 75 km/h, co na pewno przeszkadzać będzie w czerpaniu pełnej radości. Biomet będzie jednak korzystny.

Porywisty wiatr i wysoka temperatura

Niedziela w Warszawie to kolejny całkiem pogodny dzień - do 8 stopni, ale pojawi się już więcej chmur, za którymi chować będzie się słońce. Wiatr znów osiągnie w porywach nawet 75 km/h, a wilgotność podniesie się do ok. 80%.

Początek tygodnia to nadal nieprzyjemny wiatr do 75 km/h. Niższa temperatura (do 3 stopni) nie będzie sprzyjać poruszaniu się po mieście. Według meteorologów odczuwalnie będą już -4 stopnie. Ta tendencja utrzyma się w dalszej części tygodnia. Wiatr zelżeje, jednak niska temperatura i zmieniające się ciśnienie nie będzie dobrze nastrajać m.in. do pracy.

Od wtorku możemy spodziewać się opadów deszczu ze śniegiem. To w połączeniu z krótkim dniem na pewno przyczyni się to do pogorszenia się naszego nastroju.

Najbliższy weekend przyniesie lepszą pogodę niż dwa poprzednie. W ubiegłym tygodniu w sobotę i niedzielę pogoda spadła w okolice zera, co spowodowało oblodzenia na drogach. Wcześniejszy tydzień to deszcz i pierwsze opady deszczu ze śniegiem.

Warszawscy drogowcy już od jakiegoś czasu przygotowują się na nadejście zimy. Zarząd Dróg Miejskich na drogi wyjechały w sumie 42 posypywarki, które przygotowywać będą ulice na pierwsze oznaki nadejście prawdziwej zimy.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >