wawainfo.pl
W weekend opady deszczu ze śniegiem i śniegu

Piotr Molecki/East News

Synoptycy podali kiedy spadnie śnieg. Pierwsze opady będą szybciej niż się spodziewacie

19 Listopada 2020

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Mamy listopad, a to oznacza, że w naszym kraju robi się coraz zimniej. Czy zima czai się już za rogiem? Najnowsza prognoza pogody daje nam coraz więcej odpowiedzi. Kiedy w Warszawie spadnie śnieg?

Weekend z gorszą pogodą

Pogoda tuż przed weekendem pokazuje nam coraz wyraźniej, jaką porę roku obecnie mamy. Na zewnątrz coraz zimniej, wietrzniej i mokro. Czy to pierwsza zapowiedź nadchodzącej zimy? Prognoza pogody na najbliższe dni każde przypuszczać, że jesteśmy coraz bliżej.

W najbliższych dniach możemy spodziewać się deszczu, deszczu ze śniegiem, a nawet samego śniegu. Taką pogodę zdaje się sugerować kształtujący warunki meteorologiczne głęboki niż znad Skandynawii i fronty z nim związane.

Synoptycy tłumaczą, że za pierwszym frontem napływa do nas chłodne powietrze polarno-morskie. Za nim, razem z drugim frontem, nadejdzie powietrze arktyczne.

Oznacza to jedno - będzie coraz chłodniej. W nocy z czwartku na piątek będą możliwe opady mokrego śniegu i deszczu ze śniegiem. Opady śniegu mogą być przelotne.

W piątek i sobotę możliwy deszcz ze śniegiem oraz śnieg

Piątkowa pogoda to nadal opady na północy oraz południu, ale coraz bardziej prawdopodobne są deszcz ze śniegiem oraz śnieg także w centrum kraju, a co za tym idzie również w Warszawie.

Wyraźnie nadchodzące ochłodzenie odczujemy dopiero w weekend. Temperatura jednak utrzyma się w dzień powyżej zera. To oraz ciągle ciepły grunt sprawią, że leżący na ziemi śnieg szybko stopnieje.

Prognozowane opady deszczu ze śniegiem oraz śniegu w połączeniu z temperaturą bliską zeru stopni może sprawić, że jezdnie i chodniki będą bardzo śliskie. Będziemy musieli bardzo uważać na podczas podróży samochodem oraz spacerów.

Wiatr do 70 km/h

Prognozy pogody mówią również o mocnym wietrze, mogącym zbliżyć się w porywach do 70 km/h. Najbliższe dni w wielu regionach kraju będą niezwykle zimowe. W Warszawie również, choć stolica nie powinna odczuć tej zmiany tak wyraźnie.

W przyszłym tygodniu szykuje się powrót typowo jesiennej temperatury. Wszystko za sprawą cieplejszego powietrza, które nadejdzie z zachodu. Temperatura zacznie wzrastać już w niedzielę.

Przed nami zimny weekend, który zwiastować będzie w miarę ciepły nadchodzący tydzień.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >