wawainfo.pl > Dzielnice > Pożar na Woli. Płonie garaż podziemny
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:34

Pożar na Woli. Płonie garaż podziemny

wawainfo.pl
wawainfo.pl

Na Woli wybuchł pożar w garażu podziemnym. Na miejscu pojawiło się dwanaście zastępów straży pożarnej. Wszyscy mieszkańcy musieli opuścić budynek.

Garaż podziemny w ogniu. Szybka ewakuacja mieszkańców

Przy ul. Stańczyka na Woli wybuchł pożar. Ogień pojawił się w garażu podziemnym w jednym z bloków.

Z uwagi na zagrożenie mieszkańcy zostali ewakuowani jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Jednak nie wszyscy.

- Część lokatorów została w mieszkaniach, bo zadymienie z garażu nie przedostawało się na klatki w stopniu, w którym mogło zagrażać zdrowiu - oznajmił oficer dyżurny z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.

Przez godzinę strażacy próbowali ugasić pożar. Bezskutecznie. Na miejsce udał się Mateusz Dolak z Redakcji Wawa Info, który rozmawiał z mieszkańcami ewakuowanego budynku.

- Po 15 minutach strażacy puścili gaz i zdążyliśmy wyjść - zdradził Paweł, który mieszka na 2. piętrze. - Siedzieliśmy i patrzyliśmy w okno, wybiegliśmy na ulicę - dodała Anastazja z 1. piętra.

Zapaliły się samochody i komórki lokatorskie. Służby liczą straty

Z informacji Redakcji Wawa Info wynika, że zapaliły się również samochody. Te doniesienia potwierdził oficer dyżurny z KM PSP. - Spaleniu uległy dwa samochody osobowe i kilka komórek lokatorskich oraz instalacja wyposażenia tego garażu - przekazał funkcjonariusz w rozmowie z naszą redakcją.

Oficer dyżurny poinformował, że zgłoszenie w sprawie pożaru na Woli pojawiło się tuż po godz. 19:00. Dzięki zaangażowaniu wielu służb w końcu udało się zwalczyć żywioł. - Na miejscu pracuje około dwanaście zastępów straży pożarnej. Pożar opanowany, brak informacji o osobach poszkodowanych - dodał.

Obecnie służby liczą straty i sprawdzają pogorzelisko. - Zabezpieczamy i sprawdzamy miejsce zdarzenia - podsumował oficer dyżurny. Na ten moment przyczyny pożaru nie są znane.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: Wawa Info

Tagi: