wawainfo.pl > Mazowsze > W nocy w domu jednorodzinnym wybuchł piec. Strażacy byli bezradni, nie żyje ojciec z synem
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:21

W nocy w domu jednorodzinnym wybuchł piec. Strażacy byli bezradni, nie żyje ojciec z synem

Wybuch w Świerczach
OSP Świercze

Wybuch w centrum Świercz

Do eksplozji doszło wieczorem, chwilę przed godziną 21. W domu jednorodzinnym przy ulicy Wesołej przebywały wówczas cztery osoby - 50-letni mężczyzna z żoną, ich 23-letni syn, kobieta w wieku 23-lat oraz 11-letnie dziecko. Nieoficjalnie wiemy, że młoda kobieta z dzieckiem nie zamieszkiwali budynku i byli jedynie zaproszonymi gośćmi.

Wybuch pieca węglowego, który dostarczał ciepło do centralnego ogrzewania dosłownie zatrząsł domem. Jego siła była tak duża, że z futryny wyleciały drzwi do kotłowni. Dodatkowo - jak relacjonował kapitan Konrad Chrzanowski ze straży pożarnej w Pułtusku - w budynku popękały ściany, a jego konstrukcja została naruszona. - Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 20.53. Na miejsce wysłaliśmy sześć zastępów straży - powiedział Chrzanowski.

Tragedia

Jako pierwsi na pomoc ruszyli ratownicy z OSP Świercze. Druhowie próbowali reanimować 50-latka i jego syna, ale przybyli chwilę po nich lekarze pogotowia stwierdzili, że ofiary nie żyją, Medycy do szpitala zabrali ciężko ranną 50-letnią kobietę, natomiast dziecko i 23-latka nie odnieśli żadnych obrażeń.

"To zdarzenie to niewyobrażalna tragedia. Niesamowita bezradność towarzyszącą nam na miejscu jest nie do opisania. Składamy najszczersze wyrazy współczucia rodzinie i znajomym" - podsumowali w poruszającym wpisie na Facebooku strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczach.

Akcja ratunkowa zakończyła się po godzinie 2 w nocy. Sprawą zajmie się policja i prokuratura.

Żałoba

W niedzielę organizatorzy lokalnego sztabu WOŚP napisali, że z powodu tragedii zmieniony zostanie przebieg finału imprezy. Z szacunku do rodziny odwołany został między innymi pokaz światełka do nieba. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.plzdjęcie główne: OSP Świercze