Koronawirus. Tłumy nad Wisłą. Piją z jednej butelki, ćwiczą na siłowni

Autor Mateusz Dolak - 19 Marca 2020
Koronawirus. Tłumy nad Wislą w WarszawieŹródło: Damian Maliszewski/ facebook

Tłumy nad Wisłą w Warszawie. Jeden z dziennikarzy umieścił w sieci wpis, który wyjaśnił, gdzie podziali się mieszkańcy stolicy. Podczas gdy w kraju szaleje koronawrius, młodzież korzysta z wolnego i przesiaduje nad Wisłą. Grupki znajomych piją alkohol z jednej butelki, na siłowni plenerowej ćwiczą tłumy, a na bulwarach spacerują rodziny z dziećmi. Tymczasem w szpitalach trwa walka o życie kolejnych osób zarażonych koronawirusem.

Koronawirus nad Wisłą

wawainfo.pl - wejdź po najnowsze informacje ze stolicy | "Środa 18.03.2020 godzina 16.30, tłumy ludzi nad Wisłą w Warszawie. Tak uczniowie i studenci spędzają wolne od szkoły. Piwko i wódeczka leją się strumieniami. Tysiące spacerowiczów, setki dzieci na hulajnogach, deskorolkach i rowerach. Dzieci bawią się ze sobą wzajemnie. Obce. Bez zachowania bezpiecznej odległości. Tatusiowie zachwyceni. Wiosna, słoneczko. Siłownia na wolnym powietrzu oblegana przez ćwiczących. Nie ma gdzie palca włożyć. Na bulwarach randki par homo i hetero. Jedni się całują, inni obściskują. Jeszcze inni z tego samego gwinta walą alkohol. Wiadomo, w ramach integracji" - czytamy w Facebookowym wpisie Damiana Maliszewskiego.

Największe laboratorium badające koronawirusa sparaliżowane. Jeden z pracowników był zakażony, nie miał objawówNajwiększe laboratorium badające koronawirusa sparaliżowane. Jeden z pracowników był zakażony, nie miał objawówCzytaj dalej

Scenariusz Włoski

Dziennikarz opisał, że na miejscu nie było ani jednego patrolu policji i straży miejskiej. "Idziemy scenariuszem włoskim. Punkt po punkcie. Tam też świętowano, chlano, imprezowano. Był festiwal. Dziś jest płacz, kostnice w kościołach z setkami trumien, bo nie ma miejsca w normalnych kostnicach. Nagle się okazało, że z tego imprezowania wylęgło się 1000 zakażeń. Z tysiąca zakażeń kolejne tysiące, a później śmierć. Teraz żeby wyjść do apteki, sklepu, albo lekarza, muszą pytać o pozwolenia, spowiadają się policji i nie wiadomo jak długo to potrwa" - dodał.

Obowiązkowa kwarantanna

Zdaniem Maliszewskiego, konieczna jest decyzja o obowiązkowej kwarantannie dla wszystkich na trzy tygodnie. Twierdzi, że Ci, którzy dobrowolnie zostali w domu, są na łasce nieodpowiedzialnych osób, bawiących się na zewnątrz. "Oni są tak głupi, jak głupi są Włosi i tak jak Włosi u siebie, sprowadzają właśnie klęskę na nas wszystkich. Szczególnie młodzi i starsi ludzie." "Poupadają firmy, ludzie będą bez pracy. A rząd nie da bezrobotnym 2500 zł miesięcznie. Już pokazali jak pomagają. Odroczyli ZUS na 3 miesiące... odroczyli, nie umorzyli. Czyli za 3 mce każdy będzie miał spory dług do spłacenia" - napisał.

Koronawirus dopadł służbę medyczną. Siedmiu pracowników szpitala na Mazowszu zakażonych SARS-CoV-2Koronawirus dopadł służbę medyczną. Siedmiu pracowników szpitala na Mazowszu zakażonych SARS-CoV-2Czytaj dalej

Jedni walczą o życie, inni imprezują

Autor wpisu zastanawia się co jeszcze musi się stać, żeby Polacy zrozumieli, że wszyscy jesteśmy zdani na siebie. "Jeżeli dostajemy wolne z pracy, uczelni to nie WAKACJE, tylko czas kwarantanny! Jak zachować spokój, kiedy poświęcamy się, siedzimy w mieszkaniach, tracimy pieniądze, a zależni jesteśmy od ludzi, którzy śmieją się nam wszystkim w twarz i jeśli się ich nie zmusi prawem, nadal będą się śmiali. Kobiety w szwalniach i domach urobione po pachy szyją maseczki dla szpitali i placówek medycznych, bo nigdzie nie ma. Ludzie organizują zbiórki dla szpitali, bo brakuje wszystkiego. Jurek Owsiak oferuje środki na wsparcie ochrony zdrowia w walce z epidemią. Medycy wypruwają flaki i śpią po 2, 3 godziny. Unia daje 32 miliardy, żebyśmy dali radę, a wy na rolkach, na rowerach, na piweczku rozsiewacie to g..., z którym cały świat właśnie walczy. Nie wstyd Wam?" - pyta. Cały wpis znajdziecie poniżej.

Dzieci na placach zabaw

W środę na Wawa Info pisaliśmy, że na dzielnicowych facebookowych forach pojawiły się wpisy zdenerwowanych warszawiaków, którzy przez okno obserwują dzieci bawiące na ślizgawkach, konikach i huśtawkach. Nie brakuje też dorosłych osób, które z powodu zamkniętych siłowni stacjonarnych, postanowiły skorzystać z tych plenerowych. Mimo, że miasto nie wydało odgórnego zakazu o zamknięciu takich miejsc, to sprawą zajęły się władze dzielnic. Niektóre podjęły decyzję o wprowadzeniu zakazu wstępu na place zabaw, będących w ich administrowaniu. Zakazy obowiązują do odwołania, a podobne zalecenia zostały wysłane do spółdzielni mieszkaniowych. Lekarze mówią, że o ile samotne spacery z dala od dużych skupisk ludzi NIE są zakazane (tylko dla zdrowych osób niebędących w grupie ryzyka) - to niedopuszczalne jest, by dzieci, młodzież lub dorośli ludzie gromadzili się w dużej grupie, lub dotykali urządzeń na których mogą gromadzić się zarazki.

Koronawirus w Polsce

Do czwartkowego poranka, na Mazowszu koronawirusa wykryto u 66 osób. O pierwszym polskim pacjencie zarażonym koronawirusem dowiedzieliśmy się 4 marca. Pacjent "zero" prawdopodobnie zaraził się koronawirusem w Niemczech, skąd do Polski wrócił autokarem. Mężczyzna wyzdrowiał i 17 marca miał zostać wypisany ze szpitala. W piątek Główny Inspektor Sanitarny poinformował też o 13 osobach, które ozdrowiały, co oznaczało że lepiej się poczuły, ale nadal były zakażone koronawirusem. W całej Polsce liczba zakażonych rośnie. Do godziny 11, 19 marca było to 305 osób. Pięciu pacjentów zmarło.

Instruktorka tańca zarażona koronawirusem, szkoła poszukuje jej uczniów. Instruktorka tańca zarażona koronawirusem, szkoła poszukuje jej uczniów. "Ludzie pukali się w czoło na mój widok"Czytaj dalej

Czekamy na wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bardzo smutne. Wiadomo, co dzieje się z noworodkiem zmarłej 27-letniej Polki, która miała koronawirusa
  2. Lekarze dostaną wytyczne, których zakażonych nie ratować. Druzgocące doniesienia z zagranicznego kraju
  3. Gwiazdy zachęcają do pomagania podczas zakupów online
  4. Pacjent z podejrzeniem koronawirusa przyszedł do Blue City. Nie doczekali się na karetkę, sami pojechali do szpitala
  5. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  6. Gessler pojęła co Polacy robią podczas kwarantanny i nie wytrzymała. Ma upokarzające plany
Ruszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradniRuszyła pilna zbiórka w Warszawie. W obliczu pandemii koronawirusa bezdomni są bezradniCzytaj dalej

Następny artykuł