wawainfo.pl

East News

Skandal po pogrzebie zamordowanej Kornelii. Policja przegoniła ludzi w żałobie

19 Marca 2022

Autor tekstu:

Alicja Guz

Pogrzeb zamordowanej Kornelii

18 maja odbył się pogrzeb brutalnie zamordowanej 16-letniej Kornelii . Nastolatkę żegnała rodzina, przyjaciele  znajomi. Przypominamy, że dziewczyna zaginęła 11 lutego, a  26 kwietnia przypadkowy spacerowicz odkrył jej zwłoki zakopane w płytkim grobie. Jak ustalili śledczy, zabójstwo było zaplanowane prze Patryka B. i Martynę S., z którą Kornelia miała się spotkać, by złożyć urodzinowe życzenia. Po uroczystościach pogrzebowych na Cmentarzu Komunalnym mieszkańcy chcieli zorganizować akcję antyprzemocową. Żałobników rozgoniła jednak policja.

To nie była manifestacja

Jak podkreśla pani Anna Stefaniak, inicjatorka wydarzenia, to nie była manifestacja ani zgromadzenie. - To chodziło o taki wydźwięk za pomocą stroju, róży i znicza, że nie zgadzamy się na takie coś. Dlatego w centrum chcieliśmy postawić jej portret, znicze i białe róże - opowiada. Spokojne złożenie zniczy i kwiatów przerwała akcja policji. - Oni nas otoczyli, zaczęli krzyczeć, że mandaty, że zgromadzenie. Puszczali komunikat o stanie epidemii - relacjonuje pani Anna. - Wszyscy byliśmy w maseczkach. Tam nie było wrogości. Młodzież uciekła, a oni łapali młodzież do radiowozów - dodaje.

"Mam żal do policji"

Pani Anna nie ukrywa, że ma żal do policji. Oskarża funkcjonariuszy o opieszałość i niedopełnienie obowiązków podczas poszukiwań Kornelii . - Ja mam żal do policji, bo to ja chodziłam po pustostanach i po tych bagnach. Ja im powiedziałam, idźcie do roboty, szukajcie ludzi, przestępstwa. Prosiliśmy o pomoc, nie było nikogo, a teraz się zjechało chyba ze dwadzieścia tych radiowozów. Podobno tam stali na pół miasta pochowani. Jestem załamana, że policja nie ma pokory w ogóle - opowiada.

Oskarżenie o podżeganie

Pani Anna została posądzona między innymi o podżeganie młodzieży do samosądu. - To są szesnasto- siedemnastolatkowie. Oni wiedzą jak się zachować. Oni też to przeżywają, bo to mogło spotkać każdego. To nie tak miało być - tłumaczy. Również na swoim profilu facebookowym odniosła się do wydarzeń, prosząc, by nie mieszać do tego młodzieży, która chciała jedynie zapalić znicz i pokazać, że jest. Poprosiliśmy policję o komentarz co całej sprawy. Czekamy na odpowiedzi, jak tylko go dostaniemy pojawi się on na naszej stronie.

Tagi:

Podobne artykuły

Wiadomości

Jaka pościel najlepsza – najpopularniejsze rodzaje pościeli – na lato, zimę
Czytaj więcej >

Wiadomości

66-latek zasłabł na klatce. Reanimował go sąsiad, niestety mężczyzna nie żyje
Czytaj więcej >

Wiadomości

Wszystko się nagrało. Sprzedawcy w sklepie nie wytrzymali, ludzie bili się o klapki
Czytaj więcej >

Wiadomości

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie
Czytaj więcej >

Wiadomości

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego
Czytaj więcej >

Wiadomości

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu
Czytaj więcej >
Alicja Guz

Alicja Guz jest redaktorką strony. Zanim zaczęła swoją przygodę z Wawa Info pracowała jako copywriter oraz specjalista ds. Public Relations. Pierwsze doświadczenia w zawodzie zdobywała podczas studiów dziennikarskich na UMCS w Lublinie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Więcej z kategorii Wiadomości

Wiadomości

Grupa Iberion

Taryfa G11 – kto najbardziej na niej skorzysta?
Czytaj więcej >
Wiadomości

redakcja info

Kredyt hipoteczny ze stałą stopą procentową - czy warto?
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Jak wzmocnić swoją odporność przed zimą
Czytaj więcej >
Wiadomości

materiał

Odchudzanie i zmiana nawyków na swoich zasadach
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Jak pożegnać drugiego człowieka w sposób wyjątkowy?
Czytaj więcej >
Wiadomości

Komunikaty prasowe

Turnusy rehabilitacyjne po udarze
Czytaj więcej >