wawainfo.pl > Wiadomości > Kancelaria premiera potwierdziła. 15 maja znika obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu
Mateusz Dolak
Mateusz Dolak 19.03.2022 03:26

Kancelaria premiera potwierdziła. 15 maja znika obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

East News

Koniec noszenia maseczek

"Od 15 maja znosimy obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach" - czytamy we wpisie KPRM na Facebooku.

Rząd w komunikacie umieścił link do strony gov.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegóły.

"Zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze" - czytamy na gov.pl.

Jakie obostrzenia od 15 maja?

Rząd oficjalnie podał, że 15 maja zmienią się obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

15 maja zmieni się limit osób w transporcie zbiorowym. Od tego dnia, zajętych będzie mogło być 100 proc liczby wszystkich miejsc siedzących, lub 50 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Otwarta zostanie gastronomia zewnętrzna na świeżym powietrzu. Oznacza to, że w Warszawie powrócą ogródki restauracyjne i życie towarzyskie. Oczywiście nadal obowiązywać będą limity osób i nakaz zachowywaniu dystansu. Zajęty będzie co drugi stolik, a odległość pomiędzy nimi wyniesie co najmniej 1,5 metra.

Powrócą też projekcje filmowe, teatry, opery i filharmonie na świeżym powietrzu. Udział w takim wydarzeniu będzie mogło wziąć maksymalnie 50 procent publiczności.

Zmieni się także system nauki w szkołach. Dzieci w z klas 4 - 8 szkół podstawowych będą uczyły się hybrydowo. Hybrydowe zajęcia odbywać się będą też w szkołach średnich. Konieczne będzie zachowanie reżimu sanitarnego. Obowiązkowe będzie wietrzenie sal i dezynfekowanie placówek w weekendy.

Od 15 maja zajęcia sportowe na świeżym powietrzu będą mogły odbywać się z udziałem 25 procent publiczności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: East News

Tagi: