wawainfo.pl

East News

Kancelaria premiera potwierdziła. 15 maja znika obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu

20 Marca 2022

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Rząd poinformował oficjalnie kiedy będzie koniec noszenia maseczek. - Od 15 maja znosimy obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu - taki komunikat pojawił się po godzinie 15 na oficjalnym profilu Kancelarii Premiera. Oznacza to, że maseczki będą obowiązkowe tylko w pomieszczeniach zamkniętych, sklepach oraz w komunikacji miejskiej. Ale to nie jedyne obostrzenie, które zniknie 15 maja.

Koniec noszenia maseczek

"Od 15 maja znosimy obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Pozostaje obowiązek noszenia maseczek w zamkniętych przestrzeniach" - czytamy we wpisie KPRM na Facebooku.

Rząd w komunikacie umieścił link do strony gov.pl, gdzie znajdują się wszystkie szczegóły.

"Zniesiony będzie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Bez zmian pozostanie jednak obowiązek zakrywania nosa i ust za pomocą maseczki w pomieszczeniach zamkniętych, m.in. w transporcie zbiorowym, w sklepach, w kościele, w kinie czy teatrze" - czytamy na gov.pl.

Jakie obostrzenia od 15 maja?

Rząd oficjalnie podał, że 15 maja zmienią się obostrzenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

15 maja zmieni się limit osób w transporcie zbiorowym. Od tego dnia, zajętych będzie mogło być 100 proc liczby wszystkich miejsc siedzących, lub 50 procent wszystkich miejsc siedzących i stojących.

Otwarta zostanie gastronomia zewnętrzna na świeżym powietrzu. Oznacza to, że w Warszawie powrócą ogródki restauracyjne i życie towarzyskie. Oczywiście nadal obowiązywać będą limity osób i nakaz zachowywaniu dystansu. Zajęty będzie co drugi stolik, a odległość pomiędzy nimi wyniesie co najmniej 1,5 metra.

Powrócą też projekcje filmowe, teatry, opery i filharmonie na świeżym powietrzu. Udział w takim wydarzeniu będzie mogło wziąć maksymalnie 50 procent publiczności.

Zmieni się także system nauki w szkołach. Dzieci w z klas 4 - 8 szkół podstawowych będą uczyły się hybrydowo. Hybrydowe zajęcia odbywać się będą też w szkołach średnich. Konieczne będzie zachowanie reżimu sanitarnego. Obowiązkowe będzie wietrzenie sal i dezynfekowanie placówek w weekendy.

Od 15 maja zajęcia sportowe na świeżym powietrzu będą mogły odbywać się z udziałem 25 procent publiczności.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Ogromne kłęby dymu pod Warszawą. W akcji kilka zastępów straży pożarnej

  • Włamywacze grasują po Ursynowie. Ostrzeżcie swoich sąsiadów

  • Nieoczekiwana zapowiedź Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o obostrzenia, rzecznik wszystko potwierdził

Źródło: wawainfo.plZdjęcie główne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radiem i telewizją.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

W poniedziałek będzie 10. rocznica śmierci Jolanty Brzeskiej. Wieczorem planują zgromadzenie

Czytaj więcej >
Szczepionka

Zaszczepili się przeciwko koronawirusowi, teraz przerywają milczenie. Afera w szpitalu Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

Czytaj więcej >

Koszmar w centrum Warszawy, w akcji policja i straż pożarna. Mężczyzna na oczach ludzi skoczył z mostu

Czytaj więcej >
Kolejny wypadek w Złotych Tarasach

Kolejny śmiertelny wypadek w Złotych Tarasach

Czytaj więcej >