wawainfo.pl
Wielu Warszawiaków wciąż nie sprząta po swoim psie.

Facebook

"Brudas ma to posprzątać". Syf i psia kupa pod drzwiami na klatce

2 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

W jednym z bloków na Bródnie w niedzielę doszło do przykrego incydentu. Ktoś zostawił psią kupę na wycieraczce przed jednym z mieszkań, umieszczając także kartkę na drzwiach, aby zwrócić uwagę na błąd nagminnie popełniany przez niekt&

Na wycieraczce znalazła się psia kupa

Przed drzwiami jednego z mieszkań na Bródnie ktoś pozostawił w niedzielę (29.11) psie odchody, zarazem przyklejając do drzwi kartkę o następującej treści: "Brudas, który nie sprząta po swoim psie, ma to posprzątać".

Wszystko wskazuje na to, że autorowi niekonwecjonalnego listu chodziło o zwrócenie jednemu z mieszkańców uwagi na nagminne pozostawianie odchodów swojego psa na okolicznych trawnikach i chodnikach.

Należy sprzątać po swoim psie

- Motyw był pewnie taki, że chodziło o nieczystości pozostawione po swoim pupilu na trawniku - tłumaczy w rozmowie z wawainfo.pl pani Patrycja, która na Facebooku skarżyła się na nieporządek panujący na klatce schodowej. Dopiero w poniedziałek uprzątnęły ją pracowniczki administracji.

- To jest problem występujący chyba w całej Warszawie. To jest nagminna sytuacja dotycząca tego, że ludzie po prostu nie sprzątają po swoich psach - mówi pani Patrycja. Dzieje się tak, mimo że na okolicznych podwórkach ustawione są specjalne pojemniki przeznaczone na psie odchody.

Sąsiedzka interwencja na Białołęce

To nie pierwsza tego rodzaju sąsiedzka interwencja, o której piszemy na wawainfo.pl. Pod koniec listopada relacjonowaliśmy sytuację, jaka rozegrała się w bloku przy ulicy Nowodworskiej na Białołęce, a potem znalazła swój ciąg dalszy w emocjonującej wymianie zdań na grupie sąsiedzkiej na Facebooku.

Zaczęło się od tego, że lokatorzy jednego z mieszkań wystawili buty przed swoje drzwi. Wzburzyło to jednego z sąsiadów, który skrytykował ten proceder - powtarzający się jego zdaniem dzień w dzień - na Facebooku. "Sąsiedzi z Nowodworskiej nie zostawiajcie butów (dzień w dzień) przed drzwiami. Normalnie "wiocha" taka że szok" [pisownia oryginalna] - napisał pan Piotr. Część osób poparła apel pana Piotra, inni komentujący zarzucali mu jednak, że prawdziwą "wiochą" jest obrażanie ludzi pochodzących ze wsi.

Chciał tylko sprzedać pralkę

Kilka dni temu relacjonowaliśmy na wawainfo.pl inną dyskusję, która rozgorzała na jednej z sąsiedzkich grup na Facebooku. Mężczyzna, który wystawił na sprzedaż sprawną pralkę marki Bosch, chcąc za nią 300 zł, został skrytykowany przez innego mieszkańca Targówka.

"Byście oddali ludziom potrzebującym" - brzmiał komentarz, który rozpętał burzę. Chociaż część osób przychyliła się do stwierdzenia, że pralkę należałoby raczej oddać, niż sprzedać, to jednak większość krytykowała zauważalną w komentarzu tendencję do rozporządzania czyjąś własnością.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Julian BakułaAutor

Interesują mnie lokalne wydarzenia i problemy mieszkańców Warszawy i okolic, które chciałbym nagłaśniać, przyczyniając się do zmian na lepsze.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >