wawainfo.pl
Buty zostawione przed wejściem do mieszkania

wawainfo.pl/ zdjęcie ilustracyjne

Zostawili buty przed drzwiami w bloku. Ludzie nie mieli dla nich litości

25 Listopada 2020

Autor tekstu:

Julian Bakuła

Udostępnij:

Buty zostawione przed drzwiami wywołały poruszenie na facebookowej grupie sąsiedzkiej dla mieszkańców Białołęki. Część osób uznaje takie zachowanie za "wiochę", inni z kolei nie widzą w nim nic niestosownego, a oburzenie wywołuje w

Buty stały przed drzwiami do mieszkania

Mieszkańcy bloku przy ulicy Nowodworskiej na Białołęce nie przypuszczali zapewne, że zwyczaj wystawiania butów przed drzwi może stać się źródłem takich kontrowersji. Jeden z sąsiadów w ostrych słowach skrytykował ten proceder na grupie facebookowej "BIAŁOŁĘKA - PLATFORMA SĄSIEDZKA". Pozostawione na klatce schodowej buty sprawiły, że bardzo się oburzył.

"Sąsiedzi z Nowodworskiej nie zostawiajcie butów (dzień w dzień) przed drzwiami. Normalnie "wiocha" taka że szok" [pisownia oryginalna] - czytamy we wpisie opublikowanym w poniedziałek (24.11) wieczorem przez pana Piotra.

Dyskusja o butach

Pod wpisem pana Piotra momentalnie rozgorzała ożywiona dyskusja i w krótkim czasie pojawiło się tam 180 komentarzy. Poruszony problem wywołał wśród członków grupy sąsiedzkiej najrozmaitsze emocje - od oburzenia, przez rozbawienie, aż po smutek. 

Część komentujących zgadza się z panem Piotrem, również potępiając zwyczaj zostawiania butów przed drzwiami i widząc w nim pozostałość nawyków rzekomo wyniesionych przez niektórych sąsiadów ze wsi. 

Obrażanie osób ze wsi to wiocha

Inni zauważają jednak, że prawdziwym przejawem braku kultury i wychowania - zwykle kojarzonych z obraźliwym epitetem "wiocha" -  jest właśnie język używany przez osoby w obraźliwych słowach komentujące czyjeś zwyczaje.

"Wiochę to sami robimy, obrażając osoby ze wsi" - stwierdziła pani Justyna, zarzucając uczestnikom dyskusji brak tolerancji. Z kolei pan Cezary odpowiedział jej, powołując się na doświadczenia z dzieciństwa, kiedy to doznał krzywdy od osób ze wsi, w związku z czym dziś uważa za zasadne nazywanie ich "chamami".

Buty wywołały poruszenie na Facebooku

Wśród komentarzy pod wpisem pana Piotra piętnującym zwyczaj zostawiania butów przed drzwiami pojawiły się także głosy krytykujące sam sposób nagłośnienia problemu. "Czy to zwyczaj rodowitych ze stolicy, że jeśli coś mają powiedzieć sąsiadowi, czy zwrócić uwagę, to piszą publiczne posty na fejsie z nadzieją, że sąsiad zobaczy ten post?" - pyta pan Kamil.

"Ty a jak do dziewczyny jedziesz, to też jej piszesz post na grupie i czekasz, aż odczyta i otworzy ci drzwi? Masz problem, to idź, zapukaj i powiedz, wyjaśnij co Cię boli" - wtóruje mu pan Daniel. 

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >