Zostawili buty przed drzwiami w bloku. Ludzie nie mieli dla nich litości

Autor Julian Bakuła - 25 Listopada 2020
Buty zostawione przed wejściem do mieszkaniaŹródło: wawainfo.pl/ zdjęcie ilustracyjne

Buty zostawione przed drzwiami wywołały poruszenie na facebookowej grupie sąsiedzkiej dla mieszkańców Białołęki. Część osób uznaje takie zachowanie za "wiochę", inni z kolei nie widzą w nim nic niestosownego, a oburzenie wywołuje w nich język debaty i sposób komunikowania problemu przez uczestników dyskusji. Jak oceniacie zostawienie butów przed wejściem do mieszkania?

Rusin rozrabia w Warszawie. Interweniować musiała policja, poszło o wacikiRusin rozrabia w Warszawie. Interweniować musiała policja, poszło o wacikiCzytaj dalej

Buty stały przed drzwiami do mieszkania

Mieszkańcy bloku przy ulicy Nowodworskiej na Białołęce nie przypuszczali zapewne, że zwyczaj wystawiania butów przed drzwi może stać się źródłem takich kontrowersji. Jeden z sąsiadów w ostrych słowach skrytykował ten proceder na grupie facebookowej "BIAŁOŁĘKA - PLATFORMA SĄSIEDZKA". Pozostawione na klatce schodowej buty sprawiły, że bardzo się oburzył.

"Sąsiedzi z Nowodworskiej nie zostawiajcie butów (dzień w dzień) przed drzwiami. Normalnie "wiocha" taka że szok" [pisownia oryginalna] - czytamy we wpisie opublikowanym w poniedziałek (24.11) wieczorem przez pana Piotra.

Dyskusja o butach

Pod wpisem pana Piotra momentalnie rozgorzała ożywiona dyskusja i w krótkim czasie pojawiło się tam 180 komentarzy. Poruszony problem wywołał wśród członków grupy sąsiedzkiej najrozmaitsze emocje - od oburzenia, przez rozbawienie, aż po smutek.

Część komentujących zgadza się z panem Piotrem, również potępiając zwyczaj zostawiania butów przed drzwiami i widząc w nim pozostałość nawyków rzekomo wyniesionych przez niektórych sąsiadów ze wsi.

Dzisiaj grzeje:
1. Zaraz się zacznie. Porażająca wizja jasnowidza. Krzysztof Jackowski widzi wojsko na ulicach
2. Była gwiazda TVP rozgrzała internet. Wystarczyło gorące zdjęcie z wakacji. Nie można oderwać wzroku
3. "Przycisnęli mnie do ziemi, dusiłem się". Zatrzymany opisuje przerażającą interwencję policjantów

Co tam się stało? W stołecznym autobusie krzyk, płacz i zakrwawiona kobietaCo tam się stało? W stołecznym autobusie krzyk, płacz i zakrwawiona kobietaCzytaj dalej

Obrażanie osób ze wsi to wiocha

Inni zauważają jednak, że prawdziwym przejawem braku kultury i wychowania - zwykle kojarzonych z obraźliwym epitetem "wiocha" - jest właśnie język używany przez osoby w obraźliwych słowach komentujące czyjeś zwyczaje.

"Wiochę to sami robimy, obrażając osoby ze wsi" - stwierdziła pani Justyna, zarzucając uczestnikom dyskusji brak tolerancji. Z kolei pan Cezary odpowiedział jej, powołując się na doświadczenia z dzieciństwa, kiedy to doznał krzywdy od osób ze wsi, w związku z czym dziś uważa za zasadne nazywanie ich "chamami".

Buty wywołały poruszenie na Facebooku

Wśród komentarzy pod wpisem pana Piotra piętnującym zwyczaj zostawiania butów przed drzwiami pojawiły się także głosy krytykujące sam sposób nagłośnienia problemu. "Czy to zwyczaj rodowitych ze stolicy, że jeśli coś mają powiedzieć sąsiadowi, czy zwrócić uwagę, to piszą publiczne posty na fejsie z nadzieją, że sąsiad zobaczy ten post?" - pyta pan Kamil.

"Ty a jak do dziewczyny jedziesz, to też jej piszesz post na grupie i czekasz, aż odczyta i otworzy ci drzwi? Masz problem, to idź, zapukaj i powiedz, wyjaśnij co Cię boli" - wtóruje mu pan Daniel.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.| www.wawainfo.pl - wejdź po najważniejsze informacje ze stolicy.

W Warszawie od 1 grudnia miało być nowe naliczanie opłat, które uderzy w portfele. RIO zakwestionowała sposób, wszystko się opóźniW Warszawie od 1 grudnia miało być nowe naliczanie opłat, które uderzy w portfele. RIO zakwestionowała sposób, wszystko się opóźniCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. L4 płatne 100 %? Znamy szczegóły najnowszych zmian, dobra wiadomość dla wielu Polek i Polaków
  2. Samochód ciężarowy z wielka siłą wbił się w osobówkę. Koszmarny finał nieudanego wyprzedzania - Wideo
  3. Mieszkańcy nie chcą budżetu obywatelskiego. Protestują przeciwko realizacji projektu, mają dobry powód
  4. Wiadomo kiedy uczniowie wrócą do szkół. Minister Edukacji nie ma wątpliwości. Podał termin
  5. Warszawscy kierowcy czekali na zmiany od lat. W końcu prawo da im tę możliwość, będzie łatwiej
  6. Smutna wiadomość o Agacie Młynarskiej, trwa walka o zdrowie. Wiemy, w jakim jest stanie
  7. Godziny dla seniorów ograniczone. W jeden dzień przed Świętami zrobisz spokojnie zakupy

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News