wawainfo.pl
Szpital tymczasowy Warszawa

AGENCJA SE/East News

Ile kosztował Szpital Tymczasowy? Prezes spółki nie chciał podać informacji, rozpoczęła się kłótnia

4 Lutego 2021

Autor tekstu:

Kamil Matuszak

Udostępnij:

Podczas konferencji prasowej posłów Koalicji Obywatelskiej w sprawie Szpitala Narodowego doszło do kłótni i przepychanek słownych. Politycy opozycji chcieli dowiedzieć się, jak wydano pieniądze i jak rozliczono wydatki. Prezes PL.2021+, sp&o

Posłowie chcą szczegółów

Politycy Koalicji Obywatelskiej - Dariusz Joński i Michał Szczerba - zwołali konferencję prasową przed Szpitalem Tymczasowym w Warszawie. Posłowie domagali się powstania komisji śledczej, która miałaby wyjaśnić sprawę sprzętu medycznego, w tym respiratorów.

Zwracali uwagę również na to, że nie ma żadnych informacji dotyczących tego, ile środków przekazano na działanie szpitala oraz na co zostały wydane. Podczas konferencji niespodziewanie pojawił się Włodzimierz Dola, prezes spółki PL.2012+, która należy do skarbu państwa i odpowiada za funkcjonowanie Stadionu Narodowego, gdzie obecnie znajduje się tymczasowe miejsce przyjmowanie osób zakażonych koronawirusem.

- Panowie wprowadzają w błąd, manipulują faktami. Każda złotówka została wydana z poszanowaniem prawa - przekonywał doniośle Dola. Po chwili między panami niespodziewanie wywiązała się spora kłótnia.

Koszt Szpitala Narodowego

Jak zauważył poseł Szczerba, na konto spółki trafiło 29 milionów złotych od rządu. Nie ma natomiast informacji na temat tego, na co przeznaczono tę kwotę. - Od miesięcy odmawia pan informacji - oświadczył Szczerba.

W odpowiedzi prezes Dola zareagował dość stanowczo, ale bez szczegółów - Kontrolowałem i rozliczałem wszystko w transparentny sposób. 18 mln złotych to koszty adaptacji Stadionu Narodowego, a pozostała kwota to koszty funkcjonowania - nie padły żadne konkretne kwoty.

- Chcemy znać wszystkie szczegółowe koszty. Dość zatajania informacji publicznej - apelował Dariusz Joński. Po tych słowach posłów Dola stwierdził, że stawi się przed takową komisją, jeśli kiedykolwiek powstanie, i zrobi to "z największą przyjemnością".

Brak jasnej odpowiedzi

Jednocześnie nie chciał odpowiedzieć nawet na pytanie jednego ze zgromadzonych dziennikarzy, który zapytał o dzienny koszt funkcjonowania Szpitala Narodowego.

Dość szybko, po całym zamieszaniu pojawiło się oficjalne oświadczenie Zarządu spółki PL.2012+, odpowiada jedynie, że informacje podawana przez posłów zostały przedstawione w sposób, który może wprowadzić opinię publiczną w błąd. Dotyczyć ma to racjonalności podejmowanych przez spółkę decyzji, w tym także budowy i funkcjonowania szpitala tymczasowego.

Posłowie postanowili poszukać odpowiedzi na nurtujące ich pytania w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Otrzymali jedynie lakoniczną odpowiedź dotyczącą tajemnicy przedsiębiorstwa, a także poufności umowy. Uzyskali jednak potwierdzenie o wydaniu 29 036 636,77 zł brutto.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

  • Kot zginął w ogromnych męczarniach. Zmowa milczenia na osiedlu, nie chcą wskazać sprawcy

  • Na profilu Miasta Stołecznego Warszawa zawrzało. Poszło o zdjęcie Pałacu Kultury i Nauki

  • Zabójstwo w zakładzie psychiatrycznym. Nie żyje 79-letni pacjent

źródło: wawainfo.pl, wiadomosci.wp.plzdjęcie główne ilustracyjne: eastnews.pl

Kamil MatuszakAutor

Od wielu lat zajmuje się pisaniem o wszystkim, co go pasjonuje. Dotychczas zawodowo zajmował się przede wszystkim marketingiem internetowym, w międzyczasie udoskonalając swój warsztat dziennikarski. Całym jego światem jest film, serial i muzyka - uwielbia oglądać i słuchać, a może też mówić i pisać o nich całymi dniami. Fascynuje go życie w dużym mieście, dlatego lubi poznawać zalety i wady codziennej Warszawy. Kiedyś chciał zostać piłkarzem, następnie radiowcem, a teraz - pragnie jak najlepiej relacjonować czytelnikom to, co dzieje się w stolicy.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Pexels Rodnae Productions

Wiadomości

E-sport - w czym tkwi jego fenomen?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Wawa Info zmienia się w goniec.pl - Warszawa

Czytaj więcej >

Wiadomości

Świąteczna Warszawa. Specjalne metro i choinka na pl. Zamkowym

Czytaj więcej >
Protest pod Sejmem na ul. Wiejskiej

Wiadomości

Protest pod Sejmem. "Aborcja znaczy życie"

Czytaj więcej >

Wiadomości

Warszawska Karta Miejska za darmo dla osób powyżej 70. roku życia

Czytaj więcej >
Pogrzeb 19-letniego Igora. / fot. WawaInfo

Wiadomości

Pogrzeb 19-letniego Igora. Wzruszające słowa księdza

Czytaj więcej >