wawainfo.pl > Wiadomości > Pasażerowie nie pojadą na lotnisko Chopina przez Dworzec Zachodni. Jak długo potrwają utrudnienia?
Anna Dymarczyk
Anna Dymarczyk 17.06.2022 02:02

Pasażerowie nie pojadą na lotnisko Chopina przez Dworzec Zachodni. Jak długo potrwają utrudnienia?

utrudnienia
Flickr/Janusz Jakubowski - zdjęcie ilustracyjne

Pasażerowie z Warszawy będą mieli spory problem z dostaniem się do portu lotniczego im. Fryderyka Chopina. Ze względu na zamknięcie peronu 8 i tym samym ograniczenie przeplywu kolejowego na trasie średnicowej, w ruchu komunikacyjnym pojawią się utrudnienia.

Remonty potrwają nawet do listopada, wszystko zależy od tego, jak szybko będzie można oddać peron 8 do użytku.

Pasażerowie nie dojadą na lotnisko Chopina? Kolejne utrudnienia

Ze względu na trwające remonty trasy średnicowej, na jej długości pojawią się kolejne utrudnienia dla podróżnych. Wszystko wskazuje na to, że ruch przez Dworzec Zachodni będzie znacznie utrudniony.

W nocy z 28 na 29 sierpnia zamknięty zostanie peron 8. Oznacza to również zmianę rozkładów jazdy na kolejne dni dla niektórych pociągów.

Od 1 września na trasy wrócą pociągi, które nie jeździły w okresie wakacyjnym. Niektóre z nich będą miały skrócone trasy.

Najbardziej ucierpi pociag w relacji Modlin - Warszawa Lotnisko Chopina. Przejeżdżająca przez trzy najważniejsze dworce linia zostanie ograniczona i jeździć będzie w jedynie między Modlinem a stacją Warszawa Centralna.

To oznacza, że pasażerowie, którzy będą chcieli dostać się na lotnisko, będą musieli skorzystać z innych form dojazdu.

W nocy i wieczorem występować będą utrudnienia na linii średnicowej, z którymi pasażerowie będą musieli się liczyć.

Do kiedy potrwają utrudnienia?

Pomiędzy 1 a 7 października pojawią się również utrudnienia dla dalekobieżnej kolei na linii średnicowej - wybrane pociągi Kolei Mazowieckich mają jeździć na skróconej trasie.

Korekta rozkładu pociągów Kolei Mazowieckich obowiązywać będzie do 6 listopada. Na ten czas planowany jest również remont perony 8.

Do peronu 8 wreszcie będzie można bez problemu dojść i wjechać na niego windą lub ruchomymi schodami. Dotychczas przebywająca na uboczu część Dworca Zachodniego stanie się jego prawdziwą częścią.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: Flickr/Janusz Jakubowski - zdjęcie ilustracyjne