wawainfo.pl
Wypadek motorówki w Zegrzu

East News/Agencja SE/Marek Kudelski - zdjęcie ilustracyjne

Ostrzeżenie dla pływających na Jeziorze Zegrzyńskim. Podwodna przeszkoda przyczyną groźnego wypadku, na miejscu WOPR

6 Czerwca 2021

Autor tekstu:

redakcja wawa info

Udostępnij:

Do zagadkowego wypadku doszło 5 czerwca w Zalewie Zegrzyńskim. Mężczyzna płynący motorówką zderzył się z niezidentyfikowanym obiektem, w wyniku czego łódź rozpadła się na kawałki.

Zdarzenie miało miejsce w sobotę ok. godz. 20. 24-letni mężczyzna pływał po Zalewie Zegrzyńskim sportową łódką motorową, przygotowując się do przyszłych wyścigów. Za miejsce treningu obrał trasę, przygotowywaną zazwyczaj pod zawody, niedaleko portu Wodnik.

W pewnym momencie nieoczekiwanie motorówka uderzyła w niezidentyfikowany obiekt znajdujący się pod taflą wody. Mężczyzna przy dużej prędkości wypadł z łódki, która rozpadła się na kawałki.

W porę wyciągnięty został z wody przez swoich towarzyszy znajdujących się na łódce nieopodal. Z pomocą przybyła karetka wodna Zespołu Państwowego Ratownictwa Medycznego.

W rozmowie z "Gazetą Wyborczą" prezes legionowskiego WOPR-u Krzysztof Jaworski przekazał, że medycy stwierdzili u 24-letniego mężczyzny wstrząśnienie mózgu. Podejrzewali również uraz kręgosłupa.

Po przewiezieniu mężczyzny do siedziby legionowskiego WOPR-u w Zegrzu, na miejsce przybył helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przetransportował go do jednego z warszawskich szpitali.Nie ustalono, co mogło być przeszkodą, która doprowadziła do wypadku na Zalewie Zegrzyńskim. Świadkowie zdarzenia nie potrafią stwierdzić, co się stało.

Dziś WOPR ma dokonać przeszukania w jeziorze celem zidentyfikowania obiektu, z którym zderzyć mogła się motorówka. Krzysztof Jaworski twierdzi, że może to być kłoda, choć przypuszcza, że wówczas niełatwo będzie ją zidentyfikować - może znajdować się kilkadziesiąt metrów pod wodą.

Zaznaczył także, że choć motorówka poruszała się z dużą prędkością, jej konstrukcja była bardzo trwała. W zderzeniu z przeszkodą rozsypała się jednak na drobne kawałki.

Kampinoski Park Narodowy

Nietypowy wypadek w Kampinoskim Parku Narodowym. Rowerzysta zmarł przez uderzenie w drzewo

CZYTAJ DALEJ

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

źródło: wyborcza.pl

Podobne artykuły

wandalizm w Otwocku

Mazowsze

Mieszkańcy zgłaszali liczne akty wandalizmu. Policja zatrzymała sześć osób, trzy usłyszały zarzuty

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pod 998 nie odbierze już straż pożarna. Bardzo ważna zmiana w numerach alarmowych

Czytaj więcej >

Mazowsze

Pilny apel policji po napadzie na bank. Niebezpieczni ludzie nadal są na wolności

Czytaj więcej >

Mazowsze

Drzewo przygniotło mężczyznę. Nie żyje

Czytaj więcej >
Wypadek w Coniewie skończył się śmiercią kierowcy.

Mazowsze

Niewyobrażalna tragedia na drodze. Ciężarówka wjechała w trzy auta. Są ofiary i ranni

Czytaj więcej >
Lasy Państwowe

Mazowsze

Lasy Państwowe ogłosiły zakaz wstępu. Do lasu nie wejdziesz do końca 2020 roku

Czytaj więcej >