wawainfo.pl > Mazowsze > Dramatyczne doniesienia o porwaniu dziecka w Raszynie, mieszkańcy przerażeni. Okazuje się, ze to fejk
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

Dramatyczne doniesienia o porwaniu dziecka w Raszynie, mieszkańcy przerażeni. Okazuje się, ze to fejk

Policja dementuje fake news o porwaniu dziecka w Raszynie
Kolaż: Facebook / Raszyn i okolice // Marek BAZAK/East News

W mediach społecznościowych pojawiły się doniesienia o porwaniu dziecka w Raszynie. Mieszkańcy wpadli w panikę. Okazuje się jednak, że to fake news.

Doniesienia o porwaniu dziecka, do jakiego miało rzekomo dojść w ostatnim czasie w Raszynie, pojawiły się na Facebookowej grupie zrzeszającej mieszkańców Raszyna i okolic.

- Porwano dziecko w Raszynie. Słyszał ktoś o tym? Raszyn się robi coraz niebezpieczniejszy... - napisał pan Bartek.

>

Pod wpisem zaczęły się pojawiać komentarze zaniepokojonych mieszkańców, którzy nie mogli jednak znaleźć informacji dotyczących wspomnianego zdarzenia.

Skontaktowaliśmy w związku z tym z Komendą Powiatową Policji w Pruszkowie, pod którą podlega Komisariat Policji w Raszynie.

- Nie mieliśmy żadnego takiego zgłoszenia - powiedziała w rozmowie z Wawa Info asp. Marta Słomińska z KPP w Pruszkowie po skontaktowaniu się z raszyńskim komisariatem.

Wobec tego wszystko wskazuje na to, że doniesienia o porwaniu dziecka w Raszynie były fake newsem.

Fake newsy powielane w mediach społecznościowych to problem szczególnie aktualny w dobie pandemii koronawirusa, gdy masowo rozsiewane są np. fałszywe informacje dotyczące szczepień przeciw COVID-19.

Dezinformację sieją często użytkownicy korzystający z anonimowych kont, którzy albo samodzielnie tworzą fake newsy, albo tylko je udostępniają i rozpowszechniają.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: Wawainfo.pl

Zdjęcie główne: Facebook / Raszyn i okolice

Tagi: Raszyn
Powiązane