wawainfo.pl > Dzieje się w Warszawie > Niewybuch na Woli. Niezbędna była ewakuacja mieszkańców
redakcja info
redakcja info 19.03.2022 03:34

Niewybuch na Woli. Niezbędna była ewakuacja mieszkańców

policja
Iberion [zdjęcie poglądowe]

W związku ze znalezieniem niewybuchu na placu budowy przy ul. Jana Kazimierza, niezbędna była ewakuacja osób zamieszkujących blok usytuowany tuż obok. Służby poinformowały właśnie, jak przebiegła cała akcja.

Ewakuację zarządzono po godzinie 13:00. Okazało się, że niewybuch z II wojny światowej najprawdopodobniej trafił na budowę na wywrotce, która przywiozła żwir.

- Na miejsce budowy przyjechała wywrotka ze żwirem i podczas wysypywania go z naczepy został znaleziony pocisk. O godz. 13:20 zarządzono ewakuację mieszkańców bloku znajdującego się najbliżej budowy - mówi Gabriela Putyra z KSP w rozmowie z RDC.

Niewybuch został zabezpieczony przez saperów i wywieziony na poligon. Tuż po godzinie 15:00 mieszkańcy ewakuowanego bloku mogli już wrócić do swoich mieszkań. Zobacz też:

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: RDC

Tagi:
Powiązane