wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Nie żyje boss mafii pruszkowiskiej. Kim był Zygmunt "Bolo" Raźniak?
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Nie żyje boss mafii pruszkowiskiej. Kim był Zygmunt "Bolo" Raźniak?

Zygmunt "Bolo" Raźniak
Karol Piechocki/East News

Nie żyje Zygmunt "Bolo" Raźniak. Nieformalny lider mafii pruszkowskiej przegrał walkę z rakiem trzustki. Przed założeniem grupy przestępczej zajmował się kradzieżami i włamaniami. "Miał poważanie nawet u swoich wrogów" - wspominał dla Onetu Grzegorz Ł. pseudonim "Mięśniak".

Zygmunt "Bolo" Raźniak zmarł 1 września. Ostatnie dni spędził w pruszkowskim szpitalu. Jego problemy zdrowotne zaczęły się w 2017 roku, gdy doznał udaru mózgu. Wywołało to odłączenie jego wątku od procesów mafii pruszkowskiej.

Kim był Zygmunt "Bolo" Raźniak?

Dziennikarze Onetu skontaktowali się z byłym członkiem mafii, Grzegorzem Ł. - Zygmunt to człowiek, który przez pewien okres był numerem jeden w Pruszkowie. Postrzegany był jako bezwzględny i ostry zawodnik - wspominał "Mięśniak".

- Miał poważanie nawet u swoich wrogów. Przez długie lata był jednym głównych rozgrywających ciemnej strony mocy - dodawał. Rozmówca Onetu podkreślił, że "Bolo" przeżył kilka zamachów na swoje życie.

Podkreślił, że jest jednym z niewielu przedstawicieli świata przestępczego, któremu udało się dożyć aż 69 lat. - W naszym zawodzie średnia długość życia jest przecież dość niska - komentował dla serwisu. Po 1989 roku "Bolo" zakładał pruszkowską grupę przestępczą wraz z "Barabaszem", "Malizną", "Słowikiem", "Żabą", "Parasolem", "Wańkiem" i "Dreszczem". Na gangsterską emeryturę przeszedł w 2000 roku.

Grupa zajmowała się napadami na TIR-y, porwaniami, zabójstwami na zlecenie, przemytem spirytusu i papierosów oraz wymuszaniem haraczy.

69-latek wielokrotnie był karany za handel narkotykami. Dłuższą, bo siedmioletnią, odsiadkę w zakładzie karnym spędził między innymi na skutek obciążających go zeznań Jarosława S. pseudonim "Masa".

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: Onet.pl Zdjęcie główne: Karol Piechocki/East News

Powiązane