Policja o tragedii w bloku: to nieszczęśliwy wypadek. Rodzina Oskara apeluje o szacunek

Autor Mateusz Dolak - 15 Marca 2021
Źródło: google, pixabay

Policja zwolniła 12 osób, które zatrzymała po tragedii w wieżowcu Aura Sky w Warszawie. Portal wawainfo.pl rozmawiał z ojcem 17-letniego Oskara. Mężczyzna poprosił, by powstrzymać się od komentowania sprawy. Tym bardziej, że z ustaleń policji wynika, iż był to naprawdę nieszczęśliwy wypadek.

Nie żyje 17-latek

O tragedii w Warszawie pisały wszystkie media lokalne i ogólnopolskie, a sprawa wstrząsnęła nie tylko mieszkańcami osiedla. W piątek wieczorem, w wynajmowanym na doby mieszkaniu przy ulicy Marii Rodziewiczówny 1 odbywała się impreza urodzinowa.

Jak poinformował nas jeden z sąsiadów, około godziny 22 z okna na 4, piętrze wypadł młody chłopak. Przed wieżowcem Aura Sky natychmiast pojawiły się służby, które przystąpiły do reanimacji 17-latka.

Niestety okazało się, że chłopak nie przeżył.

"On był dobrym chłopcem"

Tuż po tragedii, na Facebooku w tej sprawie pojawiło się wiele postów i komentarzy. Nie wszyscy w swoich wypowiedziach potrafili uszanować zmarłego. Komentarze szczególnie zabolały rodzinę i znajomych 17-letniego Oskara.

Portal Wawa Info rozmawiał z ojcem zmarłego nastolatka. Mężczyzna przeżył ogromny wstrząs z powodu utraty syna.

- To były zwykłe urodziny jednego z tych chłopaków. Mój syn nie znał wszystkich z tego towarzystwa - powiedział pan Tomasz i poprosił o uszanowanie dobra jego dziecka. - To był nieszczęśliwy wypadek. On był dobrym chłopcem, a ludzie wypisują o nim takie rzeczy - dodał.

Policja przesłuchała świadków

Informacje o tym, że było to ogromne nieszczęście potwierdza policja. - Wszystko wskazuje, że był to nieszczęśliwy wypadek. W mieszkaniu przebywały młode osoby w wieku około 20-lat - powiedziała nam nadkom. Joanna Węgrzyniak z policji na Pradze-Południe.

Jak pisaliśmy wcześniej, funkcjonariusze w związku ze sprawą zatrzymali 12 osób. - Wszyscy zostali przesłuchani i wypuszczeni do domu. Nikt nie usłyszał zarzutów - podsumowała policjantka.

Sprawą zajmuje się prokuratura.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl
zdjęcie ilustracyjne: google, pixabay

Następny artykułNie przegap i subskrybuj nas na Google News:Obserwuj nas na Google News Google News