wawainfo.pl
Adam Niedzielski

East News

Minister Zdrowia powiedział jak będzie wyglądała Wielkanoc

14 Marca 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Wielkanoc 2021. Wielu zastanawia się, czy w nadchodzące święta odwiedzi swoich bliskich. Przed pandemią Warszawa się wyludniała, a mieszkańcy stolicy wyjeżdżali w rodzinne strony. Koronawirus jednak zmienił wygląd naszych świąt, a w poprzednią Wielkanoc i

Obostrzenia

Minister zdrowia był gościem programu "Rozmowy niedokończone" w telewizji Trwam i radiu Maryja.

Adam Niedzielski mówił między innymi o obecnej sytuacji epidemiologicznej w Polsce. Przypomnijmy, że od końca lutego wzrasta liczba zachorowań na COVID19, a w kolejnych województwach wprowadzane są dodatkowe obostrzenia.

Jak pisaliśmy na wawainfo.pl, od poniedziałku 15 marca w Warszawie i na Mazowszu zamknięte będą hotele, obiekty kultury, obiekty sportowe, kasyna i niektóre sklepy w galeriach handlowych. Wszystko dlatego, że Mazowsze było na 3. miejscu pod względem ilości nowych dziennych zachorowań na 100 tysięcy osób.

Minister Zdrowia o Wielkanocy 2021

Minister Zdrowia jasno podkreślił, że pandemia nie zwalnia. Dodał jednak, że są też dobre wiadomości - coraz więcej Polek i Polaków zostało zaszczepionych.

- Według danych mamy cztery miliony podanych dawek szczepionek, ale w rzeczywistości dzieli się to na osoby, które otrzymały dwie dawki szczepionki oraz jedną. Osób chronionych w pełni mamy 1,5 miliona - wyliczał na antenie radia Maryja, Niedzielski.

Podczas wywiadu, szef resortu zdrowia powiedział, kiedy będzie szczyt zachorowań. - Według naszych prognoz, apogeum ma nastąpić na przełomie marca i kwietnia - wymienił.

To oznacza, że najgorsza sytuacja będzie tuż przed Wielkanocą. - Święta wielkanocne są w tym roku na początku kwietnia, więc mam nadzieje, że spędzimy je już, mając za sobą te najwyższą falę zachorowań. Jednak to nie oznacza, że będziemy w komfortowej sytuacji. Będzie to oznaczało, że musimy pilnować reżimu - mówił Niedzielski.

Minister Zdrowia dodał, że najbliższe święta będziemy musieli spędzić tak jak Boże Narodzenie i poprzednią Wielkanoc. - Nie będziemy mogli się spotkać w większym gronie - zaznaczył.

Informacje te mogą zmartwić wiele osób, które liczyły, że tym razem wyjadą z Warszawy i spędzą święta z rodziną, której dawno nie widzieli.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: radio Maryjazdjęcie główne ilustracyjne: East News

Podobne artykuły

Policja prosi o pomoc

Wiadomości

Kradzież sprzętu medycznego dla niemowląt z wadami słuchu. Policja prosi o pomoc przy odnalezieniu sprawców

Czytaj więcej >
Stołeczne WOPR

Wiadomości

Tragedia na kąpielisku w Zielonce. Tonącego nie udało się uratować

Czytaj więcej >
Jan BIELECKI/East News - zdjęcie ilustracyjne

Wiadomości

Wypadek na plaży w Nieporęcie. Trwa akcja ratunkowa

Czytaj więcej >
wawainfo.pl

Wiadomości

Nie żyje mężczyzna reanimowany przez służby na plaży w Nieporęcie

Czytaj więcej >
Straż pożarna w Skysawa

Wiadomości

Tłum strażaków pod wieżowcem Skysawa na Świętokrzyskiej. Czy sprawa jest poważna?

Czytaj więcej >

Wiadomości

Rowerzystka wjechała prosto pod pociąg. Nie żyje

Czytaj więcej >