wawainfo.pl > Wiadomości > Nagła demonstracja na Wisłostradzie. Aktywiści zablokowali ulicę
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:39

Nagła demonstracja na Wisłostradzie. Aktywiści zablokowali ulicę

Protest na Wisłostradzie
wawainfo.pl
Protest na Wisłostradzie
Protest na Wisłostradzie

Na Wisłostradzie trwa demonstracja aktywistów ekologicznych z Extinction Rebellion, którzy w ramach protestu zablokowali ulicę. W ten sposób chcą zwrócić uwagę na problemy związane z katastrofą klimatyczną

Aktywiści z Extinction Rebellion zablokowali Wisłostradę chwilę przed godziną 11.

Uczestnicy nagle weszli na jezdnię i przypięli się do metalowej rury.

Zablokowana została droga w kierunku północnym.

- Trwa blokada Wisłostrady przy moście śląsko-dąbrowskim. Protestujemy przeciwko bierności polityków wobec katastrofy klimatycznej, która zagraża naszej przyszłości na Ziemi. W dzisiejszym składzie głównie aktywistki i aktywiści XR Youth - czytamy na stronie Extinction Rebellion na Facebooku.

Na miejscu natychmiast pojawiła się policja.

- Na wysokości mostu Śląsko-Dąbrowskiego zablokowana została Wisłostrada w kierunku Gdańska. Policjanci przygotowali objazdy. Wyłączony został zjazd z mostu w kierunku Gdańska. Jak również ruch na ulicy Wioślarskiej w kierunku Gdańska - relacjonowała Komenda Stołeczna Policji.

Trasa była nieprzejezdna, utworzył się gigantyczny korek. Około godziny 11 funkcjonariusze zaczęli usuwać uczestników blokady z drogi.

- Wobec protestujących podejmowane są zdecydowane kroki. W pojedynczych przypadkach używane są Środki Przymusu Bezpośredniego w Postaci Siły Fizycznej. Wszystkie osoby zostaną ukarane za utrudnianie i blokowanie ruchu - czytamy w komunikacie policji.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Źródło: wawainfo.pl Zdjęcie główne: Pixabay

Powiązane