wawainfo.pl > Dzielnice > Na Rakowcu już od kilku dni nie ma ciepłej wody. Kiedy się to zmieni?
Paweł Sekmistrz
Paweł Sekmistrz 19.03.2022 03:38

Na Rakowcu już od kilku dni nie ma ciepłej wody. Kiedy się to zmieni?

Brak ciepłej wody na Rakowcu
Arkadiusz Ziolek/East News

W tle spór między spółdzielnią, a dostawcą ciepła.

Awaria na Rakowcu. Mieszkańcy siedmiu bloków nie mają dostępu do ciepłej wody. Usterka miała zostać naprawiona już w piątek, jednak w poniedziałek wciąż nie udało się wyeliminować dysfunkcji.

Brak ciepłej wody

Do awarii doszło przed południem 25 czerwca na Osiedlu Warszawskiej Spółdzielni Mieszkaniowej "Rakowiec".

W pomieszczeniach sieci ciepłowniczej rozszczelnił się przewód, z którego zaczęła wylewać się woda. Na miejscu zjawili się technicy firmy Veolia Energia Warszawa, dostawcy ciepła dla mieszkańców osiedla.

W związku z pracami technicznymi, służby zmuszone zostały do odcięcia ciepłej wody dla mieszkańców bloków przy ul. Nowickiego 10, ul. Księcia Trojdena 11 i 13 oraz ul. Sanockiej 9, 11, 11a i 11B.

Spółdzielnia powiadomiła, że Veolia usunie usterkę do godz. 23.50. Tak się jednak nie stało. Przez cały weekend prawie tysiąc mieszkańców nie miało dostępu do ciepłej wody.

Spór między dostawcą ciepła, a spółdzielnią

W rozmowie z portalem Wyborcza.pl przedstawiciele firmy Veolia stwierdzili, że próbowali usunąć usterkę już w piątek po południu. Uniemożliwić miał im to administrator osiedla, który odmówił im otwarcia węzła ciepłowniczego.

Ich słowom zaprzeczyła Henryka Chmielewska-Pleczeluk z zarządu spółdzielni, która stwierdziła, że teren osiedla jest otwarty przez całą dobę, a pracownicy firmy mogli samodzielnie dostać się do budynku, w którym doszło do awarii.

Ostatecznie technicy z Veolii zlokalizowali usterkę w poniedziałek. Ok. godz. 22 ciepła woda ponownie powinna popłynąć do mieszkańców Rakowca.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wyborcza.pl, wawainfo.pl Zdjęcie główne: Arkadiusz Ziolek/East News