wawainfo.pl > Ulice > Na Mokotowie urwał się fragment elewacji bloku: "Myśleliśmy, że to wybuch"
Julian Bakuła
Julian Bakuła 19.03.2022 03:27

Na Mokotowie urwał się fragment elewacji bloku: "Myśleliśmy, że to wybuch"

Straż miejska interweniowała przy ulicy Ksawerów
strazmiejska.waw.pl

W piątek rano w bloku przy ulicy Ksawerów na Mokotowie dał się słyszeć donośny huk. Zaniepokojeni niecodzienną pobudką mieszkańcy zaalarmowali straż miejską. Okazało się, że przyczyną hałasu było odłamanie się fragmentu elewacji bloku.

W piątek przed godziną 6 rano mieszkańcy jednego z bloków przy ul. Ksawerów na Mokotowie zbudzili się pod wpływem donośnego huku przypominającego wybuch.

Zaniepokojeni mieszkańcy natychmiast zaalarmowali straż miejską, zgłaszając funkcjonariuszkom patrolującym okolicę, że w bloku doszło do "eksplozji".

Strażniczki miejskie niezwłocznie przybyły pod wskazany adres.

- To był taki huk, że myśleliśmy, że to jakiś wybuch - usłyszały od mieszkańców. Oględziny wykazały jednak, że powodem huku, który wybudził mieszkańców ze snu, było ukruszenie się fragmentu elewacji bloku.

>

- Gruz spadł przed wejście do klatki schodowej, z której na szczęście w tej chwili nikt nie wychodził - relacjonuje stołeczna straż miejska.

Na miejsce wezwano straż pożarną oraz pracownika administracji. Ze względu na zagrożenie, że od elewacji odpadać będą kolejne kawałki gruzu, teren przed klatką schodową ogrodzono taśmą ostrzegawczą.

- Usunięciem zagrożenia będzie musiał zająć się zarządca budynku - kwituje straż miejska.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

Źródło: wawainfo.pl, strazmiejska.waw.pl

Zdjęcie główne: strazmiejska.waw.pl

Tagi: Mokotów
Powiązane