wawainfo.pl

East News, zdjęcie ilustracyjne

Dwie tragedie, jedna po drugiej. Najpierw z rzeki wyłowiono ciało, potem nożownik zaatakował w DPSie

9 Maja 2021

Autor tekstu:

Mateusz Dolak

Udostępnij:

Dwie tragedie tego samego dnia w Brańszczyku pod Wyszkowem na Mazowszu. Najpierw ze stawu wyłowiono ciało mężczyzny, potem na terenie miejscowego Domu Opieki Społecznej doszło do ataku nożem. Choć te dwie sprawy nie są ze sobą powiązane, to mieszkańcy wsi są wstrząśnięci. Co tam się wydarzyło?

Zwłoki w stawie w Brańszczyku

Lokalny portal Tuba Wyszkowa opisuje, że te dwa zdarzenia miały miejsce 30 kwietnia po południu. Tragedie dzieliły dosłownie godziny.

O godzinie 15 policjanci dostali zgłoszenie od mężczyzny, który znalazł się w okolicy stawu w Brańszczyku. Zgłaszający powiadomił służby, że w akwenie zauważył ciało. Dyżurny natychmiast wysłał na miejsce strażaków, policjantów i zespół ratownictwa medycznego.

Akcja nad stawem trwała kilka godzin. Kiedy strażacy wyłowili zwłoki, okazało się, że należały one do mężczyzny. Kiedy okazało się, że ratownicy medyczni nie mogli nic zrobić, sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Wyszkowie. 

Atak nożem w DPS

Służby ledwo skończyły prace nad stawem, kiedy na numer alarmowy wpłynęło kolejne zgłoszenie z niewielkiej wsi. Tym razem, konieczna była pomoc policji i pogotowia w Domu Pomocy Społecznej. Wezwanie wyglądało bardzo dramatycznie, pierwsze informacje mówiły o ataku nożownika.

Na miejscu okazało się, że doszło do awantury pomiędzy trzema mieszkańcami. Jak podaje portal Tuba Wyszkowa, w wyniku nieporozumienia 63-letni pensjonariusz zaatakował nożem kolegę. 55-letni mężczyzna został dźgnięty w klatkę piersiową.

Zespół ratownictwa medycznego zabrał rannego do szpitala. Policjanci z kolei zatrzymali napastnika i przewieźli go na komendę.

63-latek odmówił badania alkomatem, dlatego pobrano mu krew. Okazało się, że wszyscy uczestnicy awantury byli nietrzeźwi. Dyrekcja placówki i policja będą wyjaśniać dlaczego doszło do kłótni i skąd mężczyźni mieli alkohol. Posiadanie i spożywanie napojów wyskokowych na terenie DPSu jest zabronione.

63-letni mężczyzna przyznał się do winy, policjanci po 48 godzinach wypuścili go na wolność. Wrócił do ośrodka, ale wniósł podanie o zmianę placówki. Za atak nożem grozi mu 5 lat więzienia.

- Mieszkał u nas od 5 lat, ale już wcześniej były z nim problemy. Był ordynarny, agresywny w stosunku do personelu i innych pensjonariuszy. Mieszkańcy zgłosili, że boją się go i nie chcą, aby dalej u nas mieszkał - powiedział w rozmowie z Tubą Wyszkowa, dyrektor DPS Jan Mroczkowski.

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na redakcja@wawainfo.pl lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

  • Policjant zamordowany przez przestępcę. W piątek równo o 12 zawyją syreny

  • Wybuch gazu w Legionowie. Jedna osoba nie żyje

  • Część Warszawy strefą zagrożoną. Wojewoda Mazowiecki wydał rozporządzenie.

źródło: Tuba Wyszkowa, wawainfo.plzdjęcie główne ilustracyjne: East News

Mateusz DolakAutor

Jestem redaktorem prowadzącym portal Wawa Info. Trafiłem tutaj z Super Expressu, a wcześniej - pisałem dla portalu tvn24.pl i tvnwarszawa.pl. Swoją przygodę z mediami zacząłem jeszcze w liceum, kiedy współpracowałem z lokalnym radie

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@wawainfo.pl

Podobne artykuły

Marek BAZAK/East News

Mazowsze

Otwock. Potrącił 12-latka i uciekł. Był kompletnie pijany

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

Mazowieckie. Mieszkańcy gminy Naruszewo bez wody pitnej, jest skażona

Czytaj więcej >

Mazowsze

Kolejne szkoły z koronawirusem. Uczniowie i nauczyciele na kwarantannie

Czytaj więcej >
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Mazowsze

IMGW wydało ostrzeżenia. Nadchodzą intensywne opady deszczu

Czytaj więcej >

Mazowsze

Burze i deszcze na Mazowszu. IMGW wydało ostrzeżenia

Czytaj więcej >
MARCIN SMULCZYNSKI/East News

Mazowsze

Radom. Największy szpital wstrzymuje przyjmowanie pacjentów

Czytaj więcej >