wawainfo.pl > Kronika kryminalna > Mokotów. Po cichu wziął ślub z 91-latką, okradł zakon na 95 tysięcy
Alan Wysocki
Alan Wysocki 19.03.2022 03:32

Mokotów. Po cichu wziął ślub z 91-latką, okradł zakon na 95 tysięcy

Mokotów
Materiały policyjne

Mokotów. 57-latek wraz z 42-letnim wspólnikiem wynieśli z zakonu drogocenne obrazy i krzyż. Łączne straty wyniosły 95 tysięcy złotych. W trakcie policyjnych czynności ujawniono, że starszy podejrzany po cichu poślubił 91-latkę.

- Sprawa mogła wyglądać jak zwykła kradzież zabytkowych obrazów. Im bardziej zagłębiali się w nią policjanci, tym mocniej byli zaskoczeni sposobem postępowania wobec 91-letniej kobiety, którą miał się opiekować młodszy z podejrzanych - zaczął rzecznik mokotowskiej policji, Robert Koniuszy.

Mokotów. Po cichu wziął ślub z 91-latką, okradł zakon na 95 tysięcy

Jak wyjaśnia funkcjonariusz, w ostatnich dniach sierpnia zgłoszono kradzież w mokotowskim domu zakonnym. 57-latek przy wsparciu wspólnika wynieśli trzy drogocenne obrazy z końca XVIII wieku oraz krzyż na kamiennym postumencie.

W ciągu kilkunastu godzin ustalono sprawców, a także przeszukano ich mieszkanie. Co ciekawe, odnaleziono nie tylko skradzione precjoza.

- W przeszukiwanym mieszkaniu kryminalni znaleźli także dowód osobisty, legitymację emerytki, akt notarialny, z którego wynikało, że majątek właścicielki został przepisany na 42-latka oraz jej inne urzędowe dokumenty zebrane w segregator - wskazał Koniuszy.

Policyjne śledztwo ujawniło, że tuż po kradzieży 42-latek podjął się opieki nad 91-letnią seniorką. Wykorzystał ją, by uzyskać upoważnienie do załatwiania jej spraw urzędowych oraz majątkowych. Na jaw wyszło, że jego 57-letni wspólnik po cichu zawarł z kobietą związek małżeński.

- Ta kwestia jest obecnie wyjaśniana przez prokuratora i śledczych, celem wyjaśnienia, dlaczego mężczyzna zawarł związek małżeński z kobietą posiadającą mieszkanie komunalne - dodawał rzecznik mokotowskiej policji.

Mężczyźni zostali doprowadzeni na przesłuchanie, a prokurator postawił im zarzuzty kradzieży oraz oszustwa polegającego na doprowadzeniu do niekorzystnego rozporządzenia mieniem 91-latki. Zatrzymanym grozi kara ośmiu lat pozbawienia wolności.

Poniżej publikujemy zdjęcia skradzionych przedmiotów, udostępnione przez mokotowską policję.

>
>

Czekamy na Wasze informacje

wawainfo.pl - to portal z informacjami o Warszawie, dodaj nas do ulubionych w przeglądarce. Masz ciekawy temat? Widzisz wypadek, pożar lub korek? - pisz na [email protected] lub daj nam znać na facebookowym profilu Wawa Info.

Artykuły polecane przez redakcję WAWA INFO:

źródło: wawainfo.pl zdjęcie główne: materiały policyjne

Tagi: Mokotów
Powiązane